Tõnis Kons • 13. september 2019 kell 12:00
Arvamused
Ainult tellijale

Tõnis Kons: parempoolsuse renessanss

Igav aeg poliitikas on läbi. Kui veel kümnendi alguses sulandusid parem- ja vasakpoolsed parteid üheks suureks tsentristlikuks mulliks, siis täna spekuleeritakse äärmuslastest kui uuest peavoolust. Kas klassikalisel parempoolsel maailmavaatel on kohta uues poliitilises reaalsuses, arutleb Äripäeva essees praegune ettevõtja, varasem Res Publica peasekretär Tõnis Kons.

Tõnis Kons.  Foto: Erakogu

Eesti omariikluse taastamine jäi aega, mil maailmapoliitikat sõnastasid Margaret Thatcher ja Ronald Reagan. Nende ajastu tulem oli Nõukogude impeeriumi lagunemine ning vabaturumajanduse ja demokraatia idee võidukäik. Kuulsaks sai Francis Fukuyama teooria liberaalse demokraatia domineerimisest ning ajaloo kui ideoloogiate võitluse lõpust. Eesti oli Thatcheri-Reagani ajastu imelaps ning õpikunäide sellest, et vabadus on kindlaim tee heaolu kindlustamiseks.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum