Vangistatud Aleksei Navalnõi saatus mõjutab meid kõiki, korruptsioon Venemaal on meie kõigi probleem, kirjutab Äripäeva essees soome-eesti kirjanik Sofi Oksanen.
Kuidas suhtuda moraalifilosoofia seisukohalt korruptsioonihõngulisse tegevusse avalikkuses kõrgel positsioonil olevate inimeste puhul, kas neile peaks aja möödudes andestama ja kui, siis millal ja mis tingimustel seda teha, arutleb Äripäeva essees filosoof ja riigikogu liige Margit Sutrop (Reformierakond).
Samal ajal kui USA valis presidenti, on maailma teine majandus Hiina Rahvavabariik saanud valmis värske viisaastakuplaani. Mida sellest oodata, analüüsib Äripäeva essees EBSi rahvusvahelise äri professor Xiaotian Zhang.
Maksudel on peale rahale väärtuse loomise ka majandust reguleeriv roll, kuid pole mingit seost riigi kulude rahastamisega, kinnitab uus rahanduslik paradigma, mis õieti on unustatud vana, kirjutab Äripäeva essees ettevõtja Aivar Kallam.
Ajaloodoktor Vladimir Sazonov kirjutab Äripäeva essees lahti Valgevenes kujunenud olukorra, selgitab Aljaksandr Lukašenka kaotuseks kujunenud võitu ning pakub välja neli stsenaariumi, mis riiki ja Lukašenkat ees oodata võivad.
Poliitilise eliidi, eeskätt valitsuspoliitikute ülesanne on hoida riigi kurss arusaadavana ja laias laastus muutumatuna, sest see on meile edu ja kindlust toonud, kirjutab diplomaat Matti Maasikas Äripäeva essees.
Eestis kujutatakse naisettevõtjat kangelaslikuna ja palju vähem tagurlikult kui näiteks Lätis, kus muretsetakse, et oma äri ajades muutub naine mehelikuks. Julgustav kajastus võiks ju luua soodsa pinnase, et rohkem naisterahvaid julgeb Eestis oma äri püsti panna, kuid reaalsus on kahjuks teine, kirjutab ajakirjanik Linda Eensaar, kes analüüsis 30 aasta jagu naisteajakirjade artikleid naisettevõtjate kohta.
Kui tavaliselt on poliitkorrektsust pahaks pandud poliitikutele või surverühmadele, siis nüüd teevad poliitkorrektseid otsuseid üleilmsed suurfirmad, kirjutab kolumnist Hannes Rumm Äripäeva essees.
Selmet rahvast rahustada, pani juht maski ette ja kuulutas rahvale süsimusta tulevikku. Mis ootab riiki kabuhirmus rahvaga, küsib Äripäeva essees kirjanik Mart Kivastik.
Praegune tervisepoliitika ei tooda tervist. Kui karmimalt öelda – toodab rohkelt kroonilisi haigeid, kirjutab meditsiinidoktor, Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Airi Värnik Äripäeva essees.
Kriitilises olukorras peab mõtlema iga organisatsioon, mis on tema roll ühiskonnas või äris, ning sellele ka keskenduma, kirjutab mitme kriisi kogemusega juht Meelis Luht Äripäeva essees.
Majanduskriisidega kohanemisel on olnud edukamad need ettevõtted, kes on säilitanud usalduse ning tegutsenud läbimõeldult ja otsustavalt, kirjutab Pro Konsultatsioonide juhtimiskonsultant Mait Raava Äripäeva essees.
Mõtteviisi muutusena on esile kerkimas uut tüüpi aktivism, mis sihib läbipaistvust, aga rikub privaatsuspõhimõtteid, leiab Eestiga seotud Portugali kirjamees João Lopes Marques Äripäeva essees.