Raido Neemre • 14. november 2014 kell 21:01

Börs: S&P 500 sulgus uuel rekordil

Börs  Foto: Bloomberg

USA turud liikusid täna vähe. Investorite fookuses on jätkuvalt nafta hind ning kuulda on muret, et kas hiljutine aktsiaralli pole mitte pisut ülepakutud.

“Tõeline kauplemine hakkab peale siis, kui kõik üles ärkavad ja mõistavad, et madalamad nafta hinnad on tarbijatele taganttuuleks. Kasvanud tarbijate kindlustunne, suurem tööhõive ja madalamad kütusehinnad – ma tõesti usun, et selle potentsiaali pole veel mõistetud,” sõnas Wunderlich Securities turuanalüütik Art Hogan. 

USA Kaubandusministeeriumi täna avaldatud raporti kohaselt kasvas jäemüük oktoobris 0,3% ning seda peale sama suurt langust septembris. Ameerika tarbijad einestasid enam väljas, ostsid enam riideid ning nautisid odava kütuse rõõme.

Bloombergi 86 küsitletud analüütiku mediaanprognoos oli 0,2% kasv.

Mure, et aeglustuv majanduskasv väljaspool USA-d halvab riigi majanduse, püsib. Maailma majandus on viimase kahe aasta halvimas seisus; euroala ning arenevad turud on kehvas seisus ning deflatsooni risk on tõusmas, selgub Bloombergi Global Poll globaalsest investorite küsitlusest.

Mure on suuresti keskendunud taaskord euroalale: ligi 2/3 küsitletutest sõnasid, et majandus on seal nõrgenemas ning 89% usuvad, et järgmisel aastal on deflatsioon suurem risk kui inflatsioon.

Nike kukkus täna 1% 95,20 dollarile aktsia eest, tehes sellega Dow sügavaima kukkumise.

Amazon tegi 3,6% kasvu, aktsia hinnaks kujunes 327,79 dollarit, kuna online müüja lõpetas vaidluse Hachette Book Group-iga trükitud ja digitaalsete raamatute üle.

Amazoni lahing Hachettega oli selle üle kui palju peaks e-raamatute eest raha küsima ning kuidas peaks kasum olema jaotatud. 

Dow Jones tegi 0,10% languse ning lõpetas päeva 17634,74 dollaril. S&P500 tegi 0,02% kasvu ning sulgus 2039,82 punktil. Nasdaq kasvas 0,18% ning lõpetas päeva 4688,54 punktil.

Hetkel kuum