Birjo Must • 27. veebruar 2015 kell 6:42

Nordecon ehitab Piusa kordonihooned

Nordecon   Foto: Raul Mee, Äripäev

Nordecon ja Riigi Kinnisvara sõlmisid sel nädalal lepingu Võrumaal asuva Piusa piirivalvekordoni hoonete rekonstrueerimiseks, mille maksumuseks on ligikaudu 3,8 miljonit eurot.

Tööde käigus lammutatakse praegune kordoni kasutuseta hooneosa ning ehitatakse juurde uus tiib. Kolmekorruselise peahoone ja abihoonete suurus kokku on üle 2500 ruutmeetri. Hoone valmib järgmise aasta kevadel ja tööde lepinguline maksumus on ligikaudu 3,8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

„Nordeconil on hea meel võimaluse üle taas panustada Eestile oluliste objektide rajamisse riigi kaguosas, tagamaks sel viisil paremaid töö- ja elutingimusi nii piirivalvuritele kui ka teistele riigikaitse eest vastutavatele inimestele,“ lausus Nordecon ASi juhatuse liige Avo Ambur.

Ta lisas, et Piusa kordonihoone kuulub ettevõtte jaoks samasse ritta mullu valminud Kuperjanovi pataljoni territooriumil asuva Kaitseväe Lahingukooli uue õppehoonega ning paari aasta eest uue kuue saanud Koidula piirijaamaga.

Amburi sõnul peetakse Piusa kordoni vastutusalas olevat piirilõiku üheks raskemaks ning seetõttu on kordoni kordategemine ning sealsete tingimuste kaasajastamine oluline. Piusa kordon kuulub ka RKASi tänavuste tähtsamate ehitusobjektide sekka.

Piusa kordon on Eesti maismaapiiri valve üks tugipunkte, millest saab oluline baas piirivalve eriüksusele, et parandada turvalisust Euroopa Liidu ja NATO välispiiril.

Nordecon on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on ettevõte noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud müügitulu oli 2014. majandusaastal ligi 161 miljonit eurot ja puhaskasum 2,3 miljonit eurot. Kontsern annab tööd üle 730 inimesele.

Hetkel kuum