Juhan Lang • 11. juuni 2015
Jaga lugu:

Mikk Talpsepp: tulekul võib olla suuremahuline korrektsioon

Mikk Talpsepp  Foto: Eiko Kink

Aprilli lõpus vendadest investorite Mikk ja Tõnn Talpsepa loodud investeerimisfirma Etalon Varahaldus teatab värskes turuülevaates, et lähikuudel või sel aastal võib toimuda turgude korrektsioon suuremas ulatuses kui viimase kolme aasta jooksul.

Etalon Varahaldus AS alustas tegevust mais, kui emissiooni 21. mai märkimise käigus emiteeriti 1 854 450 uut A-aktsiat, seega on esimese märkimise järgselt aktsionäridelt kaasatud kokku 2 084 450 eurot. Ettevõttel on 70 aktsionäri.

Allikas: Etalon Varahaldus

Praegu teeb ettevaatlikuks ettevõtte investeeringute juhi Mikk Talpsepa kinnitusel turbulentsi suhteline puudumine nii USA kui ka Euroopa börsidel. Korrektsiooni võib tema hinnangul vallandada kartus intressimäärade tõusu ees, mis muudab atraktiivsemaks teised varad peale aktsiate. Samuti või korrektsiooni põhjustada kasumite kasvu pidurdumine, kui ka näiteks Kreeka välja astumine eurotsoonist.

Talpsepp möönis, et mõne aasta perspektiivis on oht, et Kreeka lõpetab pankrotis, jättes riigivõlad maksmata. Kui see juhtub, satub tema sõnul löögi alla euro võrdluses dollariga ja Kreeka majandus saab lühiajaliselt suure täiendava tagasilöögi. „Ilmselt lühiajaliselt veidi langevad veel Kreeka aktsiaid, kuid ilmselt pakub see võimaluse osta soodsate hindadega Kreeka ettevõtteid, mille tulevikuväljavaated sellise stsenaariumi puhul saavad olema oluliselt paremad, kui need praegu on,“ kirjutas ta.

Talpsepa sõnul on praeguseks Etalon Varahaldus käivitanud olulisemad investeerimisstrateegiad, avanud positsioonid ja tegevus on saavutanud rahuldava intensiivsuse ning otsene sõltuvus turgude üldisest suunast on praegu suhteliselt madal, kuid avatud on paljud riskantsed positsioonid, mis ei ole arbitreeriva iseloomuga.

10. juuni börsipäeva lõpu seisuga on Etaloni A-aktsia raamatupidamisväärtus ettevõtte teatel kerkinud 1,006 peale ehk võrreldes emissiooni hinnaga 1 euro on aktsionärid oma investeeringuga 0,6% plussis.

„Võrdluses S&P 500 indeksiga on Etalon Varahaldus aktsiaindeksit löönud alates emissioonist ligi +1,8% ning seda hoolimata asutamise kuludest, mis tuli samuti teenida tagasi,“ kommenteeris Talpsepp. „Siiski ei maksaks tulemusest teha põhjapidavaid järeldusi, sest lühiperioodide tulemus on mõneti juhuslik ja eesmärgiks on kasvatada aktsionäride vara indekseid ületavalt just pikas perioodis.“

Maikuu ülevaates märkis Talpsepp, et juunis jätkub mitmesuguste positsioonide võtmine, kuid paremaid tehingute võimalusi tuleb ilmselt oodata. „Tehingutesse sisenemisel on tõenäoline, et võib esineda tagasilööke varade väärtuses ja positiivse tulemi saavutamine võib võtta aega. Avatud ja avamisel positsioone arvestades ei oleks midagi erakordset, kui juuni tulemus oleks koguvarade seisukohalt üle -10% negatiivne,“ tõdes ta. „Üldjoontes aga lähtume konservatiivsest turunägemusest, mille tõttu näeme võimalust nii turgude languseks kui ka närvilisuse kasvuks, mis ilmselt annaks paremaid tehingute võimalusi ja suurendaks ebaefektiivsusi turgudel.“

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum