Kadi Neemre • 28. detsember 2015 kell 18:23

2016. võib Apple'i jaoks tulla hea aasta

Foto: EPA

Apple’i aktsiad on esmakordselt seitsme aasta jooksul tegemas negatiivset aastast tootlust; ettevõtte aktsia tegi täna veelgi suurema languse.

Analüütikud aktsia kehvas käekäigus aga probleeme ei näe, märkides, et populaarne aktsia ei jää langusesse pikaks ajaks, vahendab CNBC. 

Üheks investorite peamiseks mureks on olnud ettevõtte lipulaeva, iPhone’i, aeglustunud müük ning tootmine.

S&P Investment Advisory investeerimisanalüütik Erin Gibbs aga märkis, et Apple’i teised tooted peaks ettevõtte aktsiate väärtust peagi taas tõstma.

“Praegu on aktsia teinud suure languse, kuna iPhone’i müük on kuuldavasti aeglustunud,” sõnas Gibbs.

“Kuid me teame, et hoolimata sellest, et iPhone-de müük moodustab ligi kaks kolmandikku ettevõtte kasumist, oodatakse tulevikus kasumit hoopis teistelt toodetelt nagu Apple Watch ja iPad.

Hoolimata leigest huvist ettevõtete toodete vastu sellel aastal, usub Manhattan Venture Partnersi ökonomist Max Wolff, et investorid usuvad ja investeerivad jätkuvalt Apple-sse.

“Kui inimesed muutuvad ettevaatlikuks, kuid soovivad siiski tulu, pöörduvad nad tagasi Apple’i juurde. Apple’l on suurim aktsiate tagasiostu programm, suurim hulk sularaha ning see on suurim ja kõige jätkusuutlikum, kõrge marginaaliga elektroonikatootja maailma ajaloos,” sõnas Wolff.

Hoolimata ettevõtte aktsiate langusest, jääb Wolff Apple’i väljavaadete osas positiivseks.

Vaadates firma väärtust võrreldes teiste IT sektori firmadega, on Gibbsi sõnul praegu hea aeg aktsiate ostmiseks. Apple’i aktsiad on aastaga teinud ligi 3% languse.

“Vaadates väärtusi, on ettevõtte aktsiate väärtus alla oma keskmist, alla sektori keskmist. Ma tõesti usun, et praegu on õige aeg osta,” sõnas Gibbs.

 

 

Hetkel kuum