Kadi Neemre • 19. mai 2016
Jaga lugu:

Turud ütlevad juunis intressimäärade tõstmisele ei

Foto: EPA

Föderaalreservi juuni kohtumise eel on õhus võimalus, et võidakse intressimäärasid tõsta.

Turud sellisest väljavaatest vaimistuses ei ole. Peale eile avaldatud kokkuvõtet Föderaalreservi aprilli kohtumisest langesid turud suurelt; täna järgnes sellele järjekordne terav kukkumine.

Ajalooliselt on kujunenud, et USA keskpank püüab vältida investoritele üllatuste valmistamist. Üksikutel juhtudel, kui see siiski on toimunud, ei olnud tulemused head. Viimastel aastatel on Fed suuresti jälginud intressimäärade tõstmise ja langetamise puhul turge.

S&P Dow Jones Indices juhi David Blitzeri sõnul ei ole Föderaalreserv aprilli kohtumise raporti kohaselt turgude reaktsiooni pärast enam üldse nii mures. Tema sõnul usub Föderaalreserv, et kui nad jätaksid intressimäärad tõstmata turgude reaktsiooni kartuses, siis võiks see õõnestada keskpanga usaldusväärsust.

Analüütikud prognoosivad intressimäärade juunis tõstmise tõenäosuseks hetkel 26%.

Kumbki pool peab majanduskasvus jõudma samale arvamusele. Kui Fed suudab enne juuni kohtumist veenda turge, et majandus tuleb toime veel ühe 0,25% intressimäära tõusuga, ei pruugi turgude reaktsioon olla üldse mitte hull. Kui see aga ei õnnestu, võivad asjad minna üsna inetuks. “Turud on majandusseisu praegu hinnanud palju kehvemaks kui Föderaalreserv. Turud võivad olla frustreeritud,” sõnas Blitzer.

Jaga lugu:
Hetkel kuum