Rainer Saad • 7 juuni 2016

Shelli juht pani aktsia tõusma

Shelli tegevjuht Ben Van Beurden.  Foto: EPA

Shelli tegevjuht Ben Van Beurden lubab, et vaatamata kõikuvatele naftahindadele on ettevõte suuteline teenima suuremat kasumit.

„Me tahame olla maailmaklassi investeerimisvõimalus oma investoritele ja see tähendab, et peame keskenduma kasumi kasvatamisele ja vaba rahavoo tekitamisele,“ ütles Van Beurden CNBC-le antud intervjuus.

Shelli juhi sõnul kavatsetakse kasumi suurendamiseks vähendada kulutusi, müüa varasid ja alustada uute kasumlike projektidega. 60-dollarilise naftabarreli juures on tema sõnul ettevõte võimeline tekitama käesoleva aastakümne lõpuks 20-25 miljardit dollarit vaba rahavoogu. Seetõttu on ettevõtte prioriteetideks vähendada võlga, maksta dividende ning saavutada tasakaal investeeringute ja aktsiate tagasiostude vahel.

Prognoos, et aastaks 2020 maksab barrel 60 dollarit,  on Van Beurdeni sõnul realistlik, kuigi nafta hinda on tema arvates keeruline ette näha.

„Meie tähelepanu saab olema asjadel, mida suudame parandada ja selleks on vaba rahavoog aktsia kohta ning kasum,“ ütles ta.

Londoni börsil on täna Royal Dutch Shelli aktsia kerkinud üle 2 protsendi. Naftabarrel maksab 50 dollari ringis.

Hetkel kuum