Kadi Neemre • 9 august 2016

Börs: Nasdaq sulgus rekordtasemel

Foto: EPA

USA turud tegid täna tagasihoidliku tõusu. S&P 500 ja the Nasdaq tõusid kauplemissessiooni käigus rekordkõrgele ning investorid hoidsid silma peal naftahindadel.

“Kindlasti mõjutasid täna börse nafta hinnad ning Euroopa börs,” kommenteeris börsi olukorda FBN Securities turuanalüütik Jeremy Klein.

“Kui Euroopa pürib kõrgustesse, siis tavaliselt teeb sama USA börs,” sõnas ta.

Nasdaq ja S&P tegid hommikuse kauplemise käigus päevasisese kauplemise rekordi ehk indeksite väärtused tõusid vastavalt 5231,94 ja 2185,54 punktile.

“Käes on august; midagi eriti uut ei toimu ning ka enamus kasumiraporteid on nüüdseks laekunud,” sõnas Tower Bridge Advisorsi president Maris Ogg.

“Praeguse turu puhul on keeruline selle väärtus. Turg ei ole kallis, kuid see ei ole ka ülimalt odav, seega on keeruline investoreid ahvatleda ning neid ostma meelitada,” märkis ta.

USA tootnafta futuurid kukkusid 0,58% ning barreli hinnaks kujunes 42,77 dollarit.

OPEC teatas eile mitteametlikust kohtumisest, mis peaks plaanide kohaselt toimuma järgmisel kuul.

“Kas OPEC muudab oma strateegiat? Kindlasti mitte; see töötab suurepäraselt,” sõnas Ogg.

Majandusandmete poole pealt kukkus USA teise kvartali tootlikkus ootamatult 0,5%. Reutersi küsitletud analüütikud prognoosisid, et tootlikkus kasvab 0,4%.

Ettevõtete poole pealt teatas luksuskaupade tootja Coach oma kvartalitulemused. Ettevõtte müügitulu jäi analüütikute prognoosidele alla, kuid kasum oli oodatust parem.

Ravimitootja Valeant Pharmaceuticals müügitulu ja kasum jäid aga mõlemad analüütikute prognoosile alla.

Sellel nädalal avaldavad veel oma kvartalitulemused kaubandusketid Macy's ja Nordstrom.

Detsembri kullafutuurid aga tõusid 5,40 dollarit ning kullauntsi hinnaks kujunes 1346,70 dollarit.

Dow Jones tegi 0,01% tõusu ja sulgus 18531,37 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,04% tõusuga 2181,75 punktil. Nasdaq sulgus 0,24% tõusuga 5225,48 punktil.

Hetkel kuum