Greenspan: "hullud" poliitikas õõnestavad USAd

15. september 2016, 20:45
Fedi endine juht Alan Greenspan
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160915/BORS/160919839/AR/0/AR-160919839.jpg

Endine Föderaalreservi juht Alan Greenspan ütles, et USA majandust ja poliitilist süsteemi ohustavad „hullud,“ vahendab Bloomberg.

„Ma ei ole kunagi näinud nii halba poliitilist ja majanduslikku keskkonda. Vähemalt mitte siis, kui ma olen majandusega ise seotud olnud,“ ütles 90-aastane Greenspan Washingtonis toimuval konverentsil.

Majandust kommenteerides ütles Greenspan, et USA on teel stagflatsiooni poole. Stagflatsioon on olukord, kus nõudlus on madal ja inflatsioon kiireneb. „Poliitiliselt ei ole mul õrna aimugi, mis juhtub,“ lisas ta.

„Tasakaal puudub,“ ütles ta. „Ma loodan, et me leiame mingi lahenduse. Ameerika Ühendriigid on liiga suurepärane riik, et selle jalgealust võiks mingid hullud õõnestada.“

Greenspan oli Vabariikliku partei juhitud riigi administratsiooni liige 1974-1977 aastatel, mil president oli Gerald Ford. Ta ei tahtnud kommenteerida, keda ta „hullude“ all silmas peab.

Lisaks sellele kordas Greenspan, et valitsuse kulutuste kasv sotsiaalkindlustusele ja tervishoiule on liiga suur ning selle võrra on erainvesteeringud väiksemad. See põhjustab aga aeglasemat majanduskasvu. Ta tõi välja, et kumbki presidendikandidaat ei ole rääkinud nende kulutuste vähendamisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. September 2016, 20:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing