Kadi Neemre • 28. september 2016 kell 19:33

Börs: OPECi kokkulepe pani turud kasvama

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel, millele aitasid kaasa nii mitmete Föderaalreservi ametnike kõned kui OPECi kohtumisel sõlmitud kokkulepe naftatoodangu külmutamise osas.

Dow Jones kasvas lühiajaliselt ligi 100 punkti ning indeksi suurimad edenejad olid ExxonMobil ja Catepillar. S&P 500 edukaim sektor oli aga energiasektor.

Reuters teatas täna, et OPEC suutis jõuda kokkuleppele naftatoodangu külmutamise osas; kokkulepe peaks jõustuma novembris, mil toimub naftaühenduse ametlik kohtumine. Uudis tõstis USA toornafta hinda 5,33%, barreli hinnaks kujunes 47,05 dollarit.

“Nüüd, mil Föderaalreserv ja Jaapani keskpank on pildilt kadunud, oleme me sisenemas vaiksesse perioodi, mil oluliseks muutuvad hoopis valimised,” sõnas Aberdeen Asset Managementi investeerimisjuht Luke Bartholomew. Mõlemal keskpangal oli eelmisel nädalal rahanduspoliitika alane kohtumine.

Föderaalreservi juht Janet Yellen sõnas oma tänases kõnes, et USA pangad on üsna hästi kapitaliseeritud, kuid väljakutseks on jätkuvalt madalad intressimäärad. Tema sõnul ei ole keskpank intressimäärade tõstmise kindlat ajakava paika pannud.

Majandusuudiste poole pealt jäi augustis USA kestvuskaupade tellimuste arv samaks; analüütikud prognoosisid tellimuste arvu langust.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 7,50 dollarit 1322,90 dollarile untsi eest.

Dow Jones kasvas 0,50% ning sulgus 18319,76 punktil. S&P 500 sulgus 0,53% tõusuga 2171,37 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,24% tõusuga ning sulgus 5318,55 punktil.

 

Hetkel kuum