Mait Kraun • 16. november 2016 kell 20:17

Börs: pangandussektor vedas aktsiaturge alla

New Yorgi börs.  Foto: EPA

USA aktsiaturud langesid ning dollar jõudis 13 kuu kõrgeima tasemeni. Investorid püüavad aru saada, kuidas Donald Trumpi poliitikad hakkavad USA majandust mõjutama, kirjutab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks langes, sest pangandussektori aktsiatel oli üle pika aja halb päev. Apple juhtis aga tehnoloogiasektori kallinemist. Tõenäosus, et Föderaalreserv detsembris intresse tõstab, on tõusnud üle 90 protsendi. Dollariindeks jõudis 13 aasta kõrgeima tasemeni ning nafta hind langes, sest USA varud kasvasid oodatust enam.

Turud ootavad, et Trump suurendab majanduskasvu stimuleerimiseks valitsuse kulutusi. See põhjustas võlakirjaturgude languse ning USA 30-aastaste võlakirjade tootlus tõusis selle aasta rekordini. Dow Jones jõudis rekordtasemele ning S&P 500 indeksil jäi uuest tipust puudu vähem kui 1 protsent.

Trumpi poliitika võimaldab intresse tõsta

Föderaalreservi ametnikud, nende hulgas Bostoni Fedi president Eric Rosengren, on öelnud, et fiskaalne stimuleerimine võimaldab intressimäärasid julgemalt tõsta.

„Vahepeal tuleb korraks maha istuda ja öelda, et me oleme liikunud veidi liiga kiiresti ja liiga kaugele,“ ütles investeerimisfirma Wunderlich Securitiesi strateeg Art Hogan. „Meile meeldib, et uus adminstratsioon plaanib olla ettevõtjasõbralikum, aga see on järgmise aasta teema. Turg on veidi liiga kiiresti tõusnud.“

S&P 500 indeks odavnes 0,2 protsenti ja jõudis 2176 punktini. Teisipäeval jäi indeksil uuest rekordist puudu vaid 0,5 protsenti. Dow Jones langes esimest korda kaheksa päeva jooksul ning Nasdaq Composite tõusis 0,4 protsenti.

WTI toornafta hind langes 24 sendi võrra ning barrel maksab 45,57 dollarit. Brent taandus umbes sama palju ning barrel maksab 46,63 dollarit.

Hetkel kuum