Mait Kraun • 21. november 2016 kell 12:00

Väiksed ja keskmised börsifirmad kallinevad robinal

New Yorgi börs  Foto: EPA

Kolm suuremat USA aktsiaindeksit on võtnud hingetõmbepausi, aga keskmise ja väiksema turuväärtusega aktsiad jätkavad tõusu, sest tugevneva dollari mõju ei ole neile nii suur, vahendab CNBC.

Väiksema turuväärtusega aktsiatest koosnev Russell 2000 indeks ja keskmise suurusega börsifirmadest koosnev S&P Mid Cap 400 kallinesid eelmise nädala lõpus (neljapäeval ja reedel) kokku vastavalt 1,1 ja 0,7 protsenti. Mõlemad jõudsid reedel ka kõigi aegade rekordini.

Väiksema turuväärtusega börsifirmade väärtus jääb 300 miljoni ja 2 miljardi dollari vahele. Keskmise turuväärtusega ettevõtete väärtus on 2–10 miljardit dollarit.

Aktsiaturud hakkasid pärast presidendivalimiste tulemusi kiiresti tõusma. Alates valimispäevast on Russelli indeks tõusnud üle 11 protsendi ning S&P Mid Cap 400 on kallinenud 6,7 protsenti.

Tugevam dollar mõjutab vähem

Dollar on sama ajaga suuremate valuutade suhtes kallinenud aga umbes 3 protsenti. Tugevam valuuta mõjub halvasti eelkõige ettevõtetele, mis teenivad suure osa käibest välismaal.

„Tugevam dollar väiksema turuväärtusega aktsiaid nii palju ei mõjuta,“ ütles investeerimisfirma Wunderlich Securitiesi aktsiaturgude peastrateeg Art Hogan. „S&P 500 ettevõtted saavad 40 protsenti käibest välismaalt, väiksemad firmad nii palju äri teistes riikides ei tee.“

Tõsi, ka suuremad aktsiaindeksid tegid pärast Trumpi valimisvõitu rekordeid. Eelmisel nädalal võtsid indeksid aga hingetõmbepausi.

50 Park Investmentsi tegevjuht Adam Sarhan ütles, et väikse ja keskmise turuväärtusega aktsiate tõus näitab, et investorid võtavad praegu meelsamini riske. Ta lisas, et suuremate indeksite hinnalangus ei ole tingimata halb ning tegemist on pigem loomuliku reaktsiooniga, sest turud on viimasel ajal järsult tõusnud.

Hetkel kuum