Kadi Neemre • 5. detsember 2016 • 2 min
Jaga lugu:

UBS jagab soovitusi 2017. aasta investeeringuteks

Üheks heaks investeeringuks on ka väärismetall  Foto: EPA

2017. aastal seisame silmitsi polariseerunud poliitilise keskkonnaga. UBS Industry Leader Networki hiljutises küsitluses viitasid kliendid poliitilisele maastikule kui suurimale potentsiaalsele äritegevuse mõjutajale 2017. aastal.

Hoolimata neist muredest, peaks 2017. aasta üldiselt investorite jaoks positiivne aasta tulema. Globaalne SKP peaks kasvama 3,1%-lt 3,5%-le; osaliselt toetavad seda USA majanduskasvu soodustavad poliitikad ning inflatsiooni kasv, vahendab CNBC. 

Nagu ka varasematel aastatel, peaksid USA ja Euroopa rahanduspoliitikad olema jätkuvalt soodsad; ka Hiina püüab teeb jõupingutusi riigi majanduskasvu hoidmiseks. 

UBS Wealth Management pakub aga välja 10 investeerimisideed 2017. aastaks.

1. USA aktsiad. USA kasumid peaksid järgmisel aastal kasvama 8%; seda toidavad naftahindade stabiliseerumine, soodne rahanduspoliitika ning võimalik fiskaalne ergutamine.

2. USA investorite jaoks peaksid positiivseid tuuli kaasa tooma USA finants- ja tervishoiusektori leebemad regulatsioonid. Välismaiste investorite jaoks aga pakuvad atraktiivset tootlikkust Aasia-Vahemere kinnisvara investeeringud.  

3. Arenevate turgude aktsiad. Madalad globaalsed intressimäärad ja stabiliseeruv SKP kasv ja toorainete hinnad võivad ka järgmisel aastal arenevatel turgudel edu tagada.

4. Arenevate turgude valuutad, mida toetavad madalad globaalsed intressimäärad.  UBS soovitab silma peal hoida järgmistel valuutadel: Lõuna-Aafrika rand, Brasiilia reaal, Venemaa rubla ning India ruupia. 

5. Välismaised investorid peaksid kaaluma eurotsooni, Jaapani ning Šveitsi stabiilset sissetulekut pakkuvate ettevõtete aktsiatesse investeerimist.

6. USA inflatsioonikaitsega riigivõlakirjad, millele peaks kasu tooma potentsiaalne fiskaalne ergutamine ning suurem palgakasv ja stabiliseeruvad toorainete hinnad.

7.Väärismetallid nagu palladium ja plaatina, mida toetavad tööstustegevuse kasv, poliitiline ebakindlus ning kukkuvad kinnisvara hinnad.

8. Alternatiivsed investeeringud. Portfelli mitmekesistamiseks on hea teha ka investeeringuid näiteks riskifondidesse.

Kokkuvõtteks, investorid peaksid kaaluma investeerimist trendidesse ja varaklassidesse, mis on vähem mõjutatud poliitikast. Jätkuv linnastumine, tehnoloogiline innovatsioon, rahvastiku kasv ning vananemine loovad pikaajalisi võimalusi mitmes vallas. Soovides kaitsta ja kasvatada oma vara efektiivselt, peaksid investorid hajutama oma investeeringud erinevates regioonides, varaklassides ning valdkondades ning kaaluma ka ideid, mis tasuvad ennast ära just kaugemas perspektiivis.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt