Kadi Neemre • 15. detsember 2016 kell 19:20

Kas Yahoo uus skandaal peatab ostutehingu?

Uus häkkimisskandaal võib peatada Yahoo ostutehingu  Foto: EPA

Yahoo aktsiad tegid täna ränga kukkumise peale avaldust, mille kohaselt häkiti juba teist korda enneolematus mahus ettevõtte kasutajate kontodele sisse. Uudis tõstatas hirmu, et Verizon taganeb oma plaanist osta 4,83 miljardi dollari eest raskustes olev internetihiid.

Bloombergi andmetel võib Verizon kaaluda ostuhinna alandamist või tehingust hoopiski taganeda, vahendab CNBC. 

Valge Maja sõnul uurib FBI Yahoo häkkimist, kuid seoses võimaliku tundliku materjali lekkimisega, peavad Valge Maja pressiesindaja Josh Earnesti sõnul USA uurijad avalikkusele jagatava informatsiooni osas olema äärmiselt ettevaatlikud.

Yahoo aktsiad kukkusid täna 5%; eile oli languseks 2%. Verizoni aktsiad aga tegid 0,7% kasvu.

Yahoo teatas eile uuest häkkimisest, mis toimus 2013. aasta augustis ning hõlmas andmeid, mida seostatakse enam kui miljardi kasutajakontoga. Septembris avastatud häkkimise käigus sai kannatada poole vähem kontosid. Varasem sissemurdmine mõjutas vähemalt 500 miljonit kasutajat ning oli üks maailma suurimaid teadaolevaid küberrünnakuid, mis on korraldatud ühele saidile.

Peale uue andmevarguse avalikukstulekut kommenteeris Verizon CNBC-le olukorda järgmiselt: “Nagu me oleme juba öelnud, siis analüüsime me olukorda vastavalt Yahoo uurimise edenemisele. Me kaalume selle uue arengu mõju enne lõppotsuse langetamist.”

Hoolimata ettevõtte tegevjuhi Marissa Mayeri juhtimise all läbi viidud uuendustele, ei ole Yahoo suutnud Google ja Facebooki reklaamimahuga sammu pidada ning ettevõtte turuosa kukkus sellel aastal eMarketeri hinnangul ülemaailmsel digitaalreklaami turul rängalt. 

Verizon märkis juulis, et Yahoo ostuga loodetakse suurendada AOL-i ja Yahoo kombineeritud turuosa. “Yahoo annab meile mastaapsuse ning see ongi praegu kõige kriitilisem. Meie kasutajaskond suureneb miljonitelt miljarditeni,” sõnas Verizoni innovatsioonijuht Marni Walden.

 

Hetkel kuum