Pille Ivask • 28 aprill 2017

Chevron jõudis kasumisse

Chevron  Foto: epa

USA suuruselt teine naftatootja Chevron teatas, et esimeses kvartalis õnnestus ettevõttel jõuda kasumisse ehk kulude kärped ja kokkuhoiupoliitika on end ära tasunud.

Kuna nafta hind on olnud pikalt languses, on ettevõte koondanud tuhandeid inimesi ning vähendanud kapitalikulutusi mitme miljardi dollari jagu. Chevroni töötajate arv on langenud viimase kolme aasta jooksul 15% jagu.

Ettevõtte juht John Watson teatas, et ettevõte on suutnud edukalt kulusid kärpida ning kavatseb seda teha tulevikuski.

Esimeses kvartalis teenis Chevron kasumit 2,68 miljardit dollarit ehk 1,41 dollarit aktsia kohta. Aasta varem oli Chevron 725 miljoni dollari suuruses kahjumis. Ühtlasi tähendab see, et naftagigandi esimese kvartali tulemused olid tänavu paremad kui Reutersi küsitletud analüütikud oodanud olid: nood ennustasid 86 sendi suurust kasumit aktsia kohta.

Chevroni käive kasvas 42% võrra, 33,42 miljardi dollarini, mis oli taas rohkem kui analüütikud oodanud olid. Samuti kasvas Chevroni käive rafineerimissegmendis, 26% võrra, 926 miljoni dollarini.

Chevroni aktsia hind on sel aastal 11% jagu languses. Pärast tulemuste teatamist on aktsia hind aga praegu 1% võrra plussis, makstes veidi enam kui 106 dollarit.

Täna teatas oma kvartalitulemused ka teine USA naftagigant Exxon Mobil, kelle kasum esimeses kvartalis kahekordistus.

Hetkel kuum