Analüütik Tesla tulevikust: 2019 on tõeaasta

Tesla  Foto: Reuters
Pille Ivask • 21. juuni 2018 kell 13:30

Oppenheimeri analüüsist selgub, et järgmine aasta võib elektriautode tootja Tesla jaoks olla võtmetähtsusega.

Analüüsi üks juhte Colin Rusch märkis, et Tesla jaoks on oluline, kas ettevõte on transpordisektoris peamine tegija või on ta üks paljudest. Viimane on tähtis, kuna nii-öelda traditsioonilised autotootjad ehk BMW, Jaguar, Porsche ja Mecedes-Benz sisenevad elektriautode turule.

Oppenheimeri kliendid on Tesla suhtes kahte leeri jaotunud. Põhiküsimus on, kas ettevõte suudab oma tehnoloogilisi ambitsioone teoks teha ehk kas kõik tasub majanduslikult end ära.

Optimistid leiavad, et Model 3 on inimeste jaoks atraktiivne neljarattaline ning Tesla suudab tootmisefektiivsust ja -aktiivsust suurendada. Samuti panustavad nad lojaalsele kliendibaasile ehk juba Tesla ostnud klient valib ka järgmiseks autoks Tesla. Seevastu pessimistid ütlevad, et tootmine on veel ebaefektiivne, mistõttu ei suuda Tesla tagada stabiilset ja jätkusuutlikku rahavoogu.

Teine aspekt, mida jälgitakse, on isesõitvate autode tehnoloogia juurutamine. Optimistid leiavad, et Tesla on teistel eest ära liikunud, kuivõrd Teslasid liigub teedel juba üpris palju ning kogutavat infot on võimalik enda kasuks tööle panna. Pessimistid leiavad, et ega konkurendidki maga ehk näiteks Google ja General Motors jõuavad Teslale järele.

Veel leiavad optimistid, et Tesla otsib aktiivselt partnereid, kes aitaksid projekte ja tegevusi rahastada ning samuti uutesse regioonidesse siseneda. Pessimistid aga keskenduvad sellele, et Tesla survestab oma partnereid tootmisnumbritest kinni pidama. 

Oppenheimer on andnud Tesla aktsiale hoidmise soovituse.

Hetkel kuum