Mait Kraun • 17. juuli 2018 kell 21:01

Börs: aktsiad tõusid neljandat päeva järjest

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud olid täna tõusuteel ning Föderaalreservi juht Jerome Powell ütles, et intressimäärade tõstmisega ei kiirustata, vahendab MarketWatch.

Kauplejad seedisid ka ettevõtete kvartalitulemusi. Suuremate firmade tulemused on olnud pigem kehvad.

Dow Jonesi indeks tõusis 0,2 protsenti, 25 119 punktini. Tegemist oli neljanda tõusupäevaga järjest. Viimase üheksa kauplemispäeva jooksul on indeks kallinenud kaheksal.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis 0,4 protsenti, 2809 punktini. Paremini läks materjali-, tehnoloogia- ja tarbekaupade sektoritel.

Nasdaq Composite lisas 0,6 protsenti ning lõpetas päeva 7855 punktil.

Fedi juht Jerome Powell ütles senatile, et Föderaalreserv plaanib jätkuvalt intresse tõsta järk-järguliselt ning keskkonna muutumisel ollakse valmis ka reageerima.

Täna teatasid oma tulemused Johnson & Johnson ning Goldman Sachs. Goldmani teise kvartali kasum oli oodatust parem, aga käive jäi prognoosidele alla. Lisaks sellele teatas investeerimispank, et pikaaegne tegevjuht Lloyd Blankfein lahkub ametist ning tema asemel tuleb praegune president David Solomon. Goldmani aktsia langes 0,2 protsenti. Johnson & Johnsoni kvartalitulemused olid oodatust paremad ning aktsia tõusis.

WTI ja Brenti toornafta kallinesid veidi. Kulla hind langes 1 protsendi, 1227 dollarini untsist.

Hetkel kuum