Rait Kondor • 27. november 2018 kell 20:48

United Technologies lööb end kolmeks

USA vastvalitud president Donald Trump pidamas kõnet Carrieri tehases Indianapolises 1. detsembril 2016. aastal.  Foto: Scanpix/REUTERS/Chris Bergin

United Technologies teatas pressiteate vahendusel, et koos Rockwell Collinsi ülevõtmise lõpuleviimisega jaotab firma äritegevuse kolmeks eraldiseisvaks ettevõtteks. Eraldiseisvate ettevõtete tegevusvaldkonnad jäävad endiseks - lennukid, liftid ja kliimaseadmed. United Technologies'i aktsia hind uudise peale langes.

United Technologies’i alla jäävad Collins Aerospace ning Pratt & Whitney, mis toodavad seadmeid ning lahendusi kommertslennukitele ning kaitsetööstusele. Nende ettevõttete 2017. aasta müügikäive oli kokku 39 miljardit eurot.

Eraldi ettevõtteks saab Otis Elevator Company ehk lihtsalt Otis. 165 aasta vanuse firma näol on tegemist maailma juhtiva liftide, eskalaatorite ning liikuvate kõnniteede tootjaga. Otise eelmise aasta müügikäive oli 12,3 miljardit dollarit.

Kolmandaks eraldiseisvaks firmaks saab Carrier, mis on maailmas tuntud kliima- ja külmutusseadmete tootja. Samuti toodetakse tulekahju märguandmeseadmeid ning muud ehituses vajaminevat automaatikat. Carrieri 2017. aasta müügikäive oli 17,8 miljardit dollarit.

Firma ütles tänasel analüütikute pressikonverentsil, et ettevõtte kolmeks jaotumine saab teoks järgmise 18-24 kuu jooksul. Arvestatakse, et kulude kokkuhoid tekib neljandal aastal peale ettevõtete lahkuminekut vähemalt 500 miljonit dollarit aastas. Samas tekivad esialgu ka teatud ühekordsed kulud, mis puudutavad USA-väliseid makse, võlgade finantseerimist ning tegevuste lahku löömist.

Uudise mõjul on United Technologies’i aktsia täna 4,7% miinuses, kaubeldes 122 dollari peal.

Hetkel kuum