Pentagon lisas musta nimekirja Hiina nutifirma ja akutootja
Vestlusäpi WeChat omanik Tencent ja maailma üks suurimaid akutootjaid CATL on uusimad lisandused täna täienenud Pentagoni mustas nimekirjas, kus on Hiina sõjaväega koostöös kahtlustatavad ettevõtted.
Sümboli TCEHY all New Yorgis kauplevad Tencenti USA hoidmistunnistused kukkusid uudise peale 7,7% 49 dollarini. Tencenti kodubörs on Hongkongis ja Contemporary Amperex Technologies (CATL) kodubörs Shenzenis, mis mõlemad olid USA kaitseministeeriumi teate avaldamise ajal suletud. Tencentis on suur osalus aga Hollandi firmal Prosus NV, mille aktsia langes Amsterdamis enne börsi sulgemist 7,25%.
Tänapäeva akudes äärmiselt vajaliku metalli liitiumi hind tõusis paari aastaga mitu korda ja kukkus seejärel puruks, lennutades hoogsalt ka kaevandusfirmade aktsiaid.
USA õhuruumis ringi seiklev õhupall on ameeriklastes tekitanud muret julgeoleku üle ja jõudnud mõjutada Washingtoni ja Pekingi niigi hapraid diplomaatilisi suhteid.
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.