Kaupleja Alex: proovin lõksust pääseda

Kaupleja Alex sattus Petrobrasi aktsiatega plindrisse.  Foto: Petrobras
Kaupleja Alex • 31. mai 2018 kell 13:30

Üleeile ostetud Petrobras hoiab mind lõksus: ma ei saa võtta rohkem riske enne, kui selle positsiooniga on kõik korras. Pean sellest lõksust pääsema, kui tahan ka teiste aktsiatega kaubelda.

Muidugi läksin Petrobrasis lühikeseks valel ajal, kuid see ei olnud suur viga võrreldes sellega, et võtsin liiga suure positsiooni: 500 aktsiat. Selle lühikese positsiooni lukustamiseks läksin ka 500 aktsiaga pikaks.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Alexiga saab suhelda ka Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Omad vitsad peksavad

Nüüd olengi hädas: Petrobrasi positsioon on mu plaanitud riskihalduse jaoks liiga suur. Ma ei saa võtta rohkem riske ega avada uusi positsioone. Aga tahaks, sest mul on mitu ideed.

Samuti ei tea ma täpselt, mis Petrobrasiga edasi juhtuma hakkab. Kui ta emmas-kummas suunas liikuma hakkaks, oleks tore, siis sulgeks ma vastupidise positsiooni ja naudiks sõitu. Aga kui ta ei hakka liikuma? Kui ei hakka liikuma kohe tükk aega, nädal, paar nädalat, kuu?

Seda ma ka ei taha, et üks positsioon mu portfelli teadmata pikaks ajaks nii-öelda ära ummistab. Seepärast püüan täna Petrobrasist vabaneda.

Püüan pääseda ravimiarendaja rongile

Üks tehing, mis mul mõttes mõlgub, on seotud taas ravimiarendajaga. Nasdaqil noteeritud Dermira on, nagu nimi ka viitab, dermatoloogiliste haiguste vastu ravimite väljatöötaja.

Dermiral läks tänavu veebruaris kehvasti – akne vastu mõeldud ravimi kandidaat põrus kolmanda ehk viimase astme katsetustes. Sellest ravimist ootasid nii analüütikud kui ka firma ise müügihitti.

Turu reaktsioon läbikukkumisele oli julm: varem 25-27 dollari ümbruses kaubelnud Dermira aktsia kaotas ühe päevaga väärtusest ei rohkem ega vähem kui kaks kolmandikku. Biotehnoloogia aktsiad on ikka tõepoolest Ameerika mäed!

Nüüd aga on Dermira lähenemas järgmise tähtsa verstapostini. Nimelt läheneb 30. juuni, tähtaeg, mis ajaks peab USA ravimiamet FDA otsustama, kas annab Dermira teisele ravimikandidaadile müügiloa. Praegu Glycopyrronium tosylate nime kandev (kui müügiluba käes, mõtleb firma marketingiosakond arvatavasti mingi lühikese ja lööva nime välja) ravimikandidaat aitab inimesi haigusliku liighigistamise vastu.

Ravimikandidaat tegi kõik katsed edukalt läbi ja üsna tõenäoliselt saabki müügiloa. See ei ole küll selline hitt nagu oleks olnud akne ravim, aga siiski päris kindlalt aktsia hinda omajagu tõstev faktor. Seega proovin Dermira aktsiaga teha kaasa tõusu FDA otsuseni kuu aja pärast - seesama taktika, millest ma varem rääkisin: ülesjooks ehk run-up.

Uus katse igava sakslasega

Samuti lähen uuele katsele Saksa telekomigigandi Deutsche Telekomiga. Mäletatavasti võtsin nädala alguses seal positsiooni, millest stop-loss order mind päev hiljem välja viskas.

Nüüd tudeerisin graafikut siit- ja sealtpoolt ja olen uuesti arvamisel, et aktsia on oma põhjad ära teinud. Edasi võiks tulla sõit tasapisi ülespoole.

Niisiis üritan võtta uut positsiooni ja järgnevat tõusu kaasa teha. Kui pikalt, seda näitab aeg.

Hetkel kuum