Kaupleja Alex • 28. mai 2018 kell 15:45

Kaupleja Alex: igav, kuid usaldusväärne sakslane

Foto: Kaupleja Alex

Täna tegin kaupleja kohta mõneti ootamatu panuse: ei mingit toorainete, ravimikandidaatide ja internetiaktsiate tulevärki, vaid hoopis igav Saksa telekom.

Otsustasin, et Deutsche Telekomi (DTE) langus on piisavalt kaua kestnud. Kõik mured, mis ettevõttel võivad prognooside kohaselt olla ja tulla, on juba kuhjaga aktsia hinnast maha lahutatud. Lisaks meeldib mulle ka aktsiagraafik.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Graafik annab mulle tuge

Nimelt tegi DTE aktsia oma põhja neljapäeval, mil leidis aset ka ettevõtte tulevikuväljavaadete tutvustus investoritele. Reedese kauplemise käigus tehti kõrgem tipp kui neljapäeval ja ka kõrgem põhi. Sellist olukorda, kus järgmise päeva põhi ja tipp on eelmise omadest kõrgemad, peetakse suunamuutuse alguseks. Ehk lihtsamalt öeldes näitab graafik, et DTE aktsia peaks nüüd nina ülespoole pöörama.

Praegu sõltub kõik sellest, kuhu tulevad tänased põhi ja tipp. See kas annab kinnitust või siis mitte. Ajal, mil neid ridu kirjutan on päeva põhi madalamal ja tipp sealsamas, kus reedel. Aga kauplemispäev pole veel läbi.

Igatahes ostsin enne lõunat 200 Deutsche Telekomi aktsiat turuhinnaga (13,405 eurot). Stop-lossi panin 13,19 euro juurde. See on madalamal kui neljapäevane põhi, nii et kui hind sealt läbi põrub, on kogu mu idee üldse vale ja mingist ülespoole suunamuutusest veel rääkida ei saa.

Pisut igav ettevõte

Neljapäeval ettevõtte plaane tutvustades ütles firma tegevjuht Tim Hoettges, et "Me võime olla pisut igavad, pisut saksalikud." Samas lisas ta: "Kui Deutsche Telekom ütleb, et teeb midagi, siis ta ka teeb seda."

Mida ta siis ütles, et teeb? Aga seda: kasv kõigis osakondades - Saksamaal, muus Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Käibekasv kuni 2% aastas igal aastal kuni 2022. aastani. Kasumikasv 2-4%. Kõrgem dividend - 0,7 eurot tänavu võrreldes mulluse 0,65 euroga.

Deutsche Telekomi on kritiseeritud koduturul vana koolkonna vasejuhtme liigse eelistamise eest: sel põhjusel minevat valguskiudu kasutavad konkurendid arenguga mööda. Nüüd teatas firma, et viib 2021. aastaks valguskaabli kahe miljoni majapidamiseni.

Veel on Saksa telekommunikatsioonihiidu kritiseeritud suurostu pärast USAs, kus Deutsche telekomi tütarfirma T-Mobile ostab firma nimega Sprint. Tehing on tõesti keerukas ja kallis ning ilmselt põhjustab ettevõttele paariks aastaks negatiivse kassavoo. Samas jõuab T-Mobile sellega USA turul päris tippude sekka ja kahe firma liitmisel tekkiv sünergia võiks ka nii mõnedki miljardid säästa.

Üldiselt arvan, et DTE aktsia ei peaks aasta lõikes olema sugugi kolmandiku odavam, nagu ta praegu on. Probleeme on, tõsi, aga mitte niipalju, mitte selle raha eest. Nii näivad ka teised arvavat, miks muidu hind pärast investorite konverentsi ülespoole pööras. Püüan nüüd selle trendiga kaasa sõita.

Uitmõte jäi teoks tegemata

Minu reedesest uitamisest biotehnoloogiasektoris ei sündinud midagi - Achillion Pharmaceuticalsi aktsia hind minu müügiorderit ei puudutanud ja seetõttu jäi ka ta lühikeseks müümata.

Laupäevase Achillioni presentatsiooni kohta on veebis materjali vähe, välja arvatud ettevõtte enda pressiteade. See muidugi räägib õnnestumisest- nii selles sektoris pressiteateid sõnastataksegi. Aga ükski biotehnoloogiaguru pole veel võtnud Twitteris vaevaks neid andmeid kommenteerida, sestap ei tea ma, kui puhta kullana tasub firma teadet võtta.

Põhjus on ka lihtne: täna on USAs mälestuspäev, mis on riigipüha ja puhkepäev ning seetõttu ei tööta ka turud, aktsiad ei tõuse ega lange, agentuurid ei anna reitinguid ja kommentaatorid ei kommenteeri. Tuleb oodata homseni.

Reedel lõi üks allapoole torganud hinnapiik mu EDP positsiooni minema. Sellest on kahju, sest ma ise arvan, et idee oli - ja on praegugi - hea. Aga seda viga ma uuesti ei tee, et võtan uue positsiooni ja lasen end ka sealt minema pühkida, nagu eelmisel nädalal korra juhtus.

Hetkel kuum