Kaupleja Alex • 30. mai 2018 kell 13:30

Kaupleja Alex: parandasin kiiruga vigu

Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Eilne kauplemispäev lõi mu korraks rööpast välja ja ähvardas lõppeda suure kahjumiga. Õnneks kogusin end kiiresti.

Eile USA turu avanedes läksin kohe Petrobrasi 500 aktsiaga lühikeseks, sest uskusin, et Brasiilia probleemid jätkuvad ja riigi suurosalusega naftafirma on lõpuks see, kes kõige rohkem kahju kannab.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Alexiga saab suhelda ka Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Panin Petrobrasi positsiooni lukku

See oli minust järelemõtlematu: positsioon oli liiga suur minu riskipiiri jaoks, 100 aktsiat oleks olnud paras. Samuti oleksin pidanud ootama esimeste turu avanemisjärgsete võnkumiste lõppu. Kohe sain karistada - aktsia hakkas hoopis kiiresti tõusma, tehes tasa osa esialgsest langusest ja lüües mind suurde miinusesse.

Ühel hetkel sain aru, et ma ei saa lubada kahjumi kasvamist veel suuremaks ning otsustasin positsiooni nii-öelda lukustada. Tavaliselt minimiseerin võimaliku kahjumi stop-loss orderiga. Seekord oli aktsia liikumine aga liiga kiire, ma ei jõudnud stop-lossi seada ja kui positsioon oli juba mitmesaja euroga miinuses, oli mul ka häbi nii palju kaotada. Pealegi uskusin endiselt Petrobrasi edasisse langusse.

Niisiis kasutasin lukustamist (Lock). See käib nii, et ma avasin samal ajal teistpidise positsiooni, minnes Petrobrasi aktsias pikaks. Ostsin kõigepealt 200, seejärel 300 aktsiat ja sain 500 aktsiale keskmise hinna 10,11 dollarit. Samal ajal on mul 500 aktsiat lühikeseksmüüdud keskmise hinnaga 9,62 dollarit.

Nüüd, ükskõik kui palju aktsia hind ka ei tõuse, kompenseerib mu kaotuse avatud lühikeses positsioonis pikk positsioon. Jääb üle oodata uue languse algust, et siis pikk positsioon sulgeda ja jätkata lühikesega.

Netflix põhjustas peavalu

Netflix, mida ma ka eile lühikeseks müüsin, näitab praegu mu portfellis kasumit, aga põhjustas mulle ka kõvasti peavalu.

Nimelt otsustas ettevõtte aktsia eile turupäeva alguses uue ajaloolise tipu teha ja päästis sellega valla minu stop-loss orderi. See tundus mulle selleks korraks selle idee lõpuna, kuid siis vaatasin USA indekseid ja üldist müügisurvet turul ning otsustasin, et täna pullid rohkem tegusid ei tee.

Rikkusin kaupleja reegleid ja panin Netflixis välja uue lühikese positsiooni, selsamal tasemel, kus stop-loss mind välja visanud oli. Ega kahetsenud, sest aktsia sulgus 349,41 dollari tasemel, aga mina müüsin ta lühikeseks 355,55 dollari juures. Pole veel aeg tibusid lugeda, aga mulle kohe ei meeldi see metsik pullitrend Netflixi juures.

Hetkel kuum