Aktsiaoptsioonide oskusliku müügiga saab head lisatulu teenida

  Tuntud investor ja blogija Taavi Ilves jagas oma strateegiat, kuidas aktsiaoptsioonidega on võimalik portfelli lisa tulu tekitada ka pikaajalisel investoril. Lisaks rääkis Ilves saates “Investeerimisportfell 2030”, miks ta usub bitcoini tulevikupotentsiaali ja kuidas krüptodega kaupleb.

  Krüptovaluutadest on Ilves oma portfelli võtnud arvestatava osa bitcoini, kuna usub, et sellel võib tulevikus potentsiaali olla. Kuid lisaks sellele kaupleb investor erinevate müntidega just roboti ehk enda kirjutatud programmi abil. Samuti on ta kasutanud enda loodud programme ka ühisrahastuses, et mööda hiilida platvormide piirangutest. Samas ei soovita ta kasutada teiste roboteid.

  Lisaks krüptovaluutadele kaupleb Ilves ka kolmekordset tehnoloogiaindeksit ning kasutab sinna juurde ka optsioone, et riske maandada. Oma müügi- ja ostuoptsioonide strateegia juures tõi Ilves välja, et kasutab neid lepinguid aktsiate puhul, mida tahaks oma portfellis pikaajaliselt omada ja toksilistest aktsiatest hoiab eemale.

  Investori sõnul saab aktsiaoptsioonidega teenida lisatulu, kuna nende lepingute kirjutamise eest makstakse preemiat, kuid hoiatas, et selline strateegia töötab kõige paremini vaikselt ülesse või alla liikuval turul.

  Lisaks Ilvese optsioonistrateegiale tehakse saates juttu, miks on investoril niivõrd suur osakaal portfellist paigutatud finantssektorisse, miks panustab ta tehnoloogiasse ning finantsvabaduse olemusse ja kuidas investor peaks seda enda jaoks mõtestama.

  Saadet juhib Markus Tamm.

  Foto: Markus Tamm
  Fotol: Taavi Ilves ja Markus Tamm.

  • Investeerimisportfell 2030
  • 12.01.2023
  KIIRUS:
  Aktsiaoptsioonide oskusliku müügiga saab head lisatulu teenida
 • Hetkel kuum