Genka ettevõtlusest: valin vähem raha ja rohkem vabadust

  Henry Kõrvitsa ehk artistinimega Genka sõnul pole raha tema jaoks kõige olulisem. Tähtsam on oma aeg ja võimalus seda meelepäraselt veeta.

  „Ma olen lihtsalt valinud need rollid endale, mida ma päriselt teha tahan,“ rääkis Genka Gaselli kongressi laval.

  „Ma ei ole kindel, et ma oleks valmis näiteks multimiljonärist kahhelkivide tootja olema. Eks raha teeb muidugi õnnelikuks ja Mercedeses on parem nutta, aga pisarad on ju ikka sama soolased. Ma pigem valin sellise elu, kus ma 100% tulu asemel saan 30% tulu ja järele jäänud aja eest saan puhata, lastega chillida ja teha neid asju, mis mulle päriselt meeldivad,“ tõdes muusik.

  Tema sõnul on okei rahaliselt kaotada, aga võita vabas ajas. „Ja see võib tekitada olukorra, kus mul tänu sellele on võimalik mõni intensiivne projekt vastu võtta ja teha see võib-olla kolm korda lühema aja jooksul ära.“

  „Mul on kolm last ja tänu muusiku elu eripäradele, kus töö on põhiliselt nädalavahetustel õhtuti ja eelpool kirjeldatud otsusele oma aega väärtustada, olen ma ka kõikidel oma laste esinemistel, võistlustel ja näidenditel käinud,“ sõnas Kõrvits rahulolevalt.

  Sellest, milliseid väljakutseid muusiku eluga kaasnev kuulsus on toonud ja kuidas on olukord vastutuse võtmisega oma sõnade eest, kuuleb saatest „Lavajutud“.

  Genkat intervjueeris laval Jana Palm.
  Fotol: Genry Kõrvits, foto autor Liis Treimann.

  • Lavajutud
  • 25.03.2024
  KIIRUS:
  Genka ettevõtlusest: valin vähem raha ja rohkem vabadust
 • Hetkel kuum