Maaklerid: kaubaks lähevad elamiskõlblikud maamajad

  Praegu on maamajade ostuks soodne aeg, sest hinna üle on võimalik tingida ning pakkumisi on turul rohkem kui mõni aasta tagasi, ütleb saates "Ruutmeetrite taga" Lumen Kinnisvarabüroo Võru maakler Silvia Zvirgzdinš.

  "Kui inimene soovib müüa, peab olema valmis hinnaläbirääkimisteks", sõnastab Zvirgzdinš. Hindade osas on statistiliselt toimunud tema sõnul majade puhul ka kerge langus.

  Nii Zvirgzdinš kui saate teine osaline, Uus Maa Tartu büroo maakler Tuulika Mölder ütlevad et ostjate jaoks on kriteeriumiks tavaliselt see, et maamaja peaks olema elamiskõlblik. "Selliseid maju otsitakse. Kuigi pigem on olukord, et enamus maju vajab renoveerimist enne kui saad sisse kolida," sõnab Zvirgzdinš.

  Hinnaklass, millega kõige tõenäolisemalt tehinguni jõutakse, ulatub maaklerite puhul 100 000, maksimaalselt 150 000 euroni.

  Zvirgzdinš annab saates oma hinnangu ka küsimusele, kas ka maamajade osas võiks tulla kõne alla flippimine, hindab erinevaid piirkondi ja majatüüpe, ostjate huvi ja ostjate tüpaaže ning samuti kommenteerib probleemi kui ostjad ja müüjad on peale tehingut jõudnud maja seisukorra vaidluste üle kohtusse.

  Tuulika Mölderi sõnul on müügiaktiivus turul sarnane mis aasta tagasi ning samas passiivsem kahe aasta tagusest ajast.

  Lisaks toovad maaklerid välja ennustuse käesolevaks aastaks ning hindavad mis on peamised tegurid mis maamajade turgu mõjutavad.

  Fotol keskmises seisukorras maamaja, foto autor Meeli Küttim.

  • Ruutmeetrite taga
  • 16.05.2024
  KIIRUS:
  Maaklerid: kaubaks lähevad elamiskõlblikud maamajad
 • Hetkel kuum