Tööstusjuhte küsitlenud ekspert: mulle tundub, et valdkonda on valesti mõistetud

  Tööandjate Keskliit tellis eelmisel aastal uuringu, kus palus uurida tööstussektori juhtide ja omanike innovatsiooni, ambitsiooni ja arendamise hoiakuid. Saates avame uuringu tulemusi ja räägime, kuidas juhtide hinnangul tööstusesse ühiskonnas suhtutakse ja milliseid võimalusi nähakse innovatsiooniks.

   „Mul on tunne, et tööstust on valesti mõistetud ja kogukonna poolt tähelepanuta jäetud,“ hindab küsitluse läbiviija Keiu Telve. „Tööstus vajab arenguks kogukonna tuge.“

   Veel märgib Telve, et tööstuse kuvand on jäänud vanasse aega kinni. „Kui me räägime mis tahes uuenduslikkusest tänapäeva rohelise maailmavaatega hästi kaasaskäivast tööstusest, siis millegipärast on ühiskonna ja kogukonna reaktsioon tuliselt vastumeelne.“

  Saates olid Rakendusliku Antropoloogia Keskuse üks asutaja ja küsitluse läbiviija Keiu Telve, tööstusettevõtte Ruukki Baltikumi juht Kristjan Keert ning Tööandjate keskliidu innovatsiooninõunik Kati Rostfeldt. Saadet juhtis Harro Puusild.

  Fotol: Tööstusettevõtte Ruukki Baltikumi juht Kristjan Keert ja Tööandjate keskliidu innovatsiooninõunik Kati Rostfeldt. Üle veebi osales saates Rakendusliku Antropoloogia Keskuse üks asutaja ja küsitluse läbiviija Keiu Telve. Foto: Harro Puusild.

  • Fookuses: tark tööstus
  • 22.02.2024
  KIIRUS:
  Tööstusjuhte küsitlenud ekspert: mulle tundub, et valdkonda on valesti mõistetud
 • Hetkel kuum