TOP 860: Eesti parimad tööstusfirmad

Hekoteki juht Heiki Einpaul  Foto: Erik Prozes
Jane Suu • Rivo Sarapik • 29. detsember 2016 kell 7:45

Tänavu Äripäeva tööstusvaldkonna ja maakondlikes pingeridades osalenud 860 tööstusfirmast panime kokku Tööstuste TOPi ehk selgitasime välja parima tööstusettevõtte.

Sel aastal noppis võidu tänavune Äripäeva masina- ja metallitööstuse TOPi (vaata TOPi siit) võitja ning Eesti Edukamate Ettevõtete TOP100 (vaata TOPi siit) teisele kohale kerkinud, mullu üle poole võrra käivet kasvatanud masina- ja metallitööstus Hekotek. Masinatööstus kasvatas mullu ärikasumit 3,1 miljoni võrra ning teenis 63% enam müügitulu – näitajad vastavalt 50,1 ja 8 miljoni eurot.

Hekoteki juht Heiki Einpaul tõdes, et möödunud aasta suurt kasumihüpet nad tänavu ei korda ja kasum tuleb kaks korda väiksem, kuid tema sõnul on ka see hea tulemus. „Eelmise aasta kasumis oli üks osa juhuslikkust sees,“ tõdes Einpaul, et projektide staadiumid ja nende kajastumine majandusaasta tulemustes ei ole mustvalge.

Eelmisest kaks korda väiksem kasum on Einpauli sõnul nende valdkonnas loogiline tulemus, sest masinaehituses on kasumimarginaal üldjuhul väiksem, kui neil see möödunud aastal õnnestus – tavaliselt kuni 5%.

“Kõige tähtsamad on motiveeritud ja ise ennast motiveerivad spetsialistid, neid ei kasva kusagil hulgi," kommenteeris ta. "Seega, meie töömahud saavad kasvama vähehaaval ja põhirõhu asetame kvaliteedile. “Suuri “kaugele säravaid” investeeringuid ei plaani, ent samas peab ja investeerib iga reaalselt elujõuline ettevõte arengut tagavatesse kohtadesse pidevalt – nii ka meie."

Metoodika. 2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli aluseks on kuus indikaatorit: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelite andmed kogub ja töötleb Infopank.ee.

Äripäeva edetabelid leiab aadressilt www.aripaev.ee/top.

Hetkel kuum