Annika Kald • Jane Suu • 11. detsember 2018 kell 15:07

TOP: Saaremaa edukaim firma ehitab fassaade kolmes riigis

Äripäeva koostatud Saaremaa parimate ettevõtete edetabeli võitis Eestis, Soomes ja Rootsis fassaaditöid tegev ehitusfirma.

Tigutorni fassaad Tartus on Deckol Nord OÜ tehtud. Tigutorn on pärjatud aasta ehitise tiitliga.  Foto: KRISTJAN TEEDEMA

Deckol Nord OÜ kirjutab majandusaasta aruandes, et firma visioon on olla fassaadide soojustamise ja hoolduse valdkonnas professionaalseim ehitusettevõte Põhjamaades. Ettevõtte 2017. aasta käive oli 4,4 miljonit eurot, mis kahekordistus võrreldes 2016. aastaga. Müügitulust moodustas teenuse osutamine Eestis 43%, Soomes 44% ja Rootsis 13%.

Tegevust Soomes alustas Deckol Nord 2013. aastal. Soomes on ettevõtte partnerid sealsed suuremad ehitusettevõtjad NCC Rakennus Oy, JM Suomi Oy, SRV Rakennus Oy ja PEAB Oy.

Aruandes seisab, et 2017. aastal oli Deckol Nordi eesmärk Soomes muuta töökorraldust, mille tulemusel oleks kogu tegevus efektiivne ja majandustulemused ootuspärased. See ka ettevõtte juhi Jaan Vikati sõnul õnnestus.

Rootsis tehti koostööd Kodumajatehase ASiga.

Jaan Vikat, Deckol Nord OÜ juht

2017. aasta müügitulust moodustas teenuse osutamine Eestis 43%, Soomes 44% ja Rootsis 13%.

Eestis on Deckol Nordi suuremad partnerid YIT Ehitus AS, Ramm Ehitus OÜ, AS Merko Ehitus Eesti ja Astlanda Ehitus OÜ. "Eesti käibe mahu suure kasvu juures suutsime tagada ka enda eesmärgipärase kvaliteedi taseme ning tegevus oli samuti ootuspäraselt kasumlik,“ kirjutab aruandes fassaaditöid tegeva ettevõtte Deckol Nord juht Jaan Vikat.

Äripäeva maakondlike edetabelite metoodika

2018. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2017. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2017, ärikasum 2017, käibe ja kasumi kasv 2017. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelite andmed kogub ja töötleb Äripäeva Infopank.ee

Hetkel kuum