Riigiametnike tasude TOP

2016. aasta kõige paremini tasustatud ametnik Marek Helm.  Foto: Andres Haabu
Kristel Härma • 29. aprill 2017 kell 10:15

Täna hommikul avaldatud ametnike tasude ülevaatest selgub, et eelmisel aastal teenis Eesti ametnikest kõige suurema tasu praeguseks ametit vahetanud maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm.

Eelmisel aastal teenisid 35 riigiametnikku oma töö eest suurema tasu kui rahandusminister Sven Sester, kes oli kõige suurema kogutasuga minister eelmisel aastal. Sester teenis kuus keskmiselt 4500 eurot. Vaata ministrist rohkem teeninud ametnikke edetabelist allpool.

2015. aasta tasude põhjal koostatud edetabelist selgus, et Eesti kõige kallim riigiametnik oli samuti praeguseks toonasest ametist lahkunud majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. Talle järgnes siis Helm. Värskest tabelist ilmneb, et mullu Kotka sissetulek langes ning kõige kallim riigiametnik oli Helm.

Helm teenis kuus keskmiselt 6592 eurot, Kotka 4667 eurot. Põhipalgale maksti eelmisel aastal Helmile juurde 9500 eurot, Kotkale 8846 eurot, seda nn muutuvpalgana, mille hulka arvatakse ametnikule makstud tulemuspalk, preemia ja lisatasu täiendavate tööülesannete eest.

Helmi asetäitja oli alates oktoobrist Rivo Reitmann, kes on alates jaanuarist peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes. Reitmanni keskmine kogutasu oli mullu 4501 eurot kuus. 1. juunist astub Helmi endisesse ametisse maksuameti uue juhina Valdur Laid.

Hetkel kuum