23. mai 1996 kell 22:00

Eestit usaldab teine kindlustusfirma maailmas

Esmakordselt Eestis viibiv Rudolf Kellenberger kohtus Swiss Re siinsete klientidega. Kontsern on edasikindlustanud kümne Eesti kindlustusseltsi riskid.

Kellenberger rääkis, et Balti riikides aktiivselt tegutseva Swiss Re jaoks ei ole oluline niivõrd kogutud preemiate maht, vaid stabiilne areng. Swiss Re'l on kliente saja kümnes, esindusi aga kahekümne viies riigis, nende hulgas ka Eesti.

Venemaal on ?veitsi kindlustuskontsernil üle 2700 kindlustusseltsi seas vaid viisteist klienti. Kellen-bergeri sõnutsi tegutseb edasikindlustuskontsern seal kõrge riski tõttu väga ettevaatlikult. «Venemaal Swiss Re'l esindust ei ole, Eestis aga on,» märkis Rudolf Kellenberger.

Swiss Re jaoks on Eesti kindlustusturg olulisem kui Venemaal potentsiaalselt saavutatavad suured mahud, kinnitas Kellenberger. Samas tegutseb Swiss Re Hongkongis asuva esinduse kaudu aktiivselt Hiinas.

Kellenbergeri sõnade kohaselt on Eesti kindlustusturg väga sarnane Islandi turuga, kuigi elanike arvu vahe on kuuekordne -- Islandil on veerand miljonit, Eestis aga poolteist miljonit elanikku.

«Praegu kogutakse Islandil rohkem preemiaid kui Eestis,» sõnas Kellenberger. Seetõttu näeb ta Eesti kindlustusturu võimalusi laieneda üle kuue korra.

Elukindlustuse arenguks Eestis peab Kellenberger vajalikuks praeguse maksusüsteemi muutmist. «Seejärel saavad inimesed hakata elukindlustusse investeerima -- kui seda toetatakse ja inimesi motiveeritakse,» sõnas Kellenberger. Lääneriikides maksustatakse kindlustuspreemiad alles neid hüvitisena välja makstes.

Swiss Re esindaja Eestis Matti Klaari sõnade kohaselt on Swiss Re peamine võistleja Saksamaa kindlustuskontsern Münchener Rück, kelle kogutud preemiate maht on sarnane Swiss Re omaga.

«Kui Swiss Re kogutud preemiatest lahutada ?veitsi preemiad ja Münchener Rückilt Saksamaa preemiad, on Swiss Re kindlasti suurem,» märkis Klaar.

Swiss Re's töötab 7400 töötajat, kontserni kogutud preemiate maht oli 1994. aastal 125,9 miljardit Eesti krooni.

Swiss Re Groupi kasum oli 1994. aastal 9,1 miljardit krooni.

Swiss Re's on edasi kindlustatud peaaegu pooled Eesti kindlustusseltsidest.

Hetkel kuum