2. juuni 1996 kell 22:00

Eesti Raudtee hangib investeeringuid

RE Eesti Raudtee infrastruktuuridirektor Kaido Simmermann ütles, et tulevikus on võimalik laenu saamine ka Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangalt (EBRD), sest tänaseks on tehtud juba laenu kasutamise eeluuring.

Panga tehniline töögrupp on uurinud Eesti Raudtee vajadusi laenu suhtes ning teinud omapoolsed ettepanekud, kuhu oleks vaja investeerida. Simmermanni sõnul pakkus EBRD välja, et investeeringuid tuleks teha ligi miljardi krooni eest, millest 700 miljoni krooni laenaks pank.

Tema sõnul selgus panga töögrupi tehtud uuringust, et pank peab vajalikuks raudtee peateede remonditööde jätkamist ning rongide liikumise logistilise skeemi muutmist liinil Tallinn--Narva. Tema sõnul juhtis EBRD tähelepanu sellele, et Tapa jaam tuleks rekonstrueerida üle-eestilise tähtsusega jaamaks. «Meile sobiks see hästi, sest seal on odavam tööjõud ning ruumi arenemiseks ja ehituseks,» lisas ta.

Simmermann ütles, et oluliseks pidas pank ka seda, et investeeritaks veduritesse. Tema väitel on töös regulaarselt ligi 70 vedurit, millest enamik tuleks kindlasti välja vahetada, see käib aga rahaliselt üle jõu nii raudteele kui ka riigile. Tema ütlusel on ühe uue veduri maksumus ligi 25 miljonit krooni. Simmermanni sõnul võiks veduripargi uuendamise programm kesta kuus aastat.

Rahandusministeeriumi rahvusvaheliste suhete osakonna juhataja Agathe Dalton ütles, et EBRD laenu suhtes on hetkel veel vara midagi öelda, enne pole midagi selge, kui panga direktorite nõukogu pole teinud otsust laenu andmise kohta.

Samas kinnitas Dalton, et on juba tehtud laenu kasutamise eeluuring. Daltoni sõnul on pank rahandusministeeriumile saadetud kirjas öelnud, et oktoobris võivad suure tõenäosusega läbirääkimised alata. «Selleks ajaks peab teada olema laenusumma ja selle realiseerimise projekt,» lisas Dalton.

Hetkel kuum