1. detsember 1996 kell 22:00

Tallinna Pärnu mnt (viaduktist Neste bensiinijaamani) äripinna rendihinnad aasta pärast?

Piirkonda iseloomustavad eelkõige endised suurtehased suurte territooriumide ja tohutute pindadega ning hea ühendus kesklinnaga. Tulevikus kõiguvad büroode ruutmeetrihinnad tõenäoliselt vahemikus 50--100 kr/m² kuus, kauplusepindadel kuni 200 kr/m² kuus. Piirkond on väga perspektiivne, sest suured territooriumid peaksid võimaldama lahendada ka parkimismure. Suuremaid kontoripindasid ja teenindussalonge vajavatele firmadele praegu parim alternatiiv kesklinnale, samuti odavam.

Põrandapinnast on suurem osa, visuaalsel vaatlusel ca 85%, mitteeluruumide või kontoripindade all. Viimase aastaga on piirkonna ilme palju muutunud. Vanad majad renoveeritakse moodsateks kontoriteks. Aravatavasti jätkub sellist madinat veel aastaks. Kuna pakkumine ületab nõudluse, siis rendihinna ülempiir aasta jooksul arvatavasti ei tõuse, kuid võib tõusta alampiir, seda tänu just kvaliteedile. Pärnu maanteest kujuneb tõsine äritänav.

Sellel lõigul on just äri- ja büroopindade osas kõige enam eeldusi tõusta populaaraseimaks kesklinna lähipiirkonnaks. Kui põhieelis -- hea logistiline läbitavus -- suudetakse kombineerida heade parkimisvõimalustega, võivad bürooruumide rendised tõusta seal kesklinna tasemele, s o ligikaudu 180 kr/m². Aastases perspektiivis prognoosin rendiste kasvu äripindade osas kuni 20%. Olemasolevate büroopindade rendised ei tõuse lähitulevikus üle 10% aastas. Uute, kaasaegsete büroode ehitamine võib paariaastases perspektiivis selle piirkonna bürooruumide renti tõsta kuni 20%.

Hetkel kuum