9. detsember 1996 kell 22:00

Riigikogu komisjon kaotab turismiameti

Komisjoni nõuniku Ken-Marti Vaheri sõnul nähakse ette turismiameti reorganiseerimise majandusministeeriumi juures moodustatavaks turismiosakonnaks ja eraõiguslikuks sihtasutuseks.

Vaheri sõnul on valitsuse seaduse muutmise seaduse parandusettepanekud riigikogu täiskogu ees homme, kuid kui keegi hääletamist ei nõua, ei pruugi ravimi- ja turismiameti küsimus enam hääletamisele tulla.

Eelmise nädala lõpul kirjutasid turismifirmade liidu, hotellide- ja restoranide liidu, laevaomanike liidu ning lennufirmade esindajad alla ühisele pöördumisele, kus toetatakse turismiameti kui valitsusasutuse tegevuse jätkumist. Pöördumises on kirjas, et turismiameti reorganiseerimine on ennatlik, ettevalmistamata ja põhjendamatu ning võib loodetud kasu asemel hoopis majanduslikku ja moraalset kahju tuua.

Sel aastal oodatakse turismitegevusest riigile tulu ligi 7 mld krooni. Turismi arvele langeb umbes 10% sisemajanduse koguproduktist ja kaheksa protsenti tööhõivest, on märgitud pöördumises.

Turismiarendusnõukogu laiendatud koosolekul majandusministeeriumis eelmisel nädalal ütles turismiameti peadirektori asetäitja Riina Lõhmus, et ameti reorganiseerimine sihtasutuseks on enneaegne, kuna Eestil puudub riiklik turismipoliitika. Samuti puudub tema sõnul garantii, et riik eraldab turismiameti reorganiseerimise korral tulevikus turismi arendamiseks vahendeid.

Reformierakonna fraktsiooni liige, eksmajandusminister Andres Lipstok kinnitas, et riik eraldab tulevikus eelarvevahendeid turismi arendamiseks.

Reisibüroo Estravel tegevdirektor Aivo Takis märkis, et probleem pole mitte turismiameti olemasolus või tema staatuses, vaid selles, kas Eesti riik tutvustab end maailmale nii, nagu talle kasulik, või loodab, et keegi teine selle funktsiooni üle võtab.

Hetkel kuum