3. veebruar 1997 kell 22:00

Siseturismi hetkeseis: Tamsalu

- turisti kulutatav summa: 0 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 500 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, paemuuseum

- võimalik turismialane investeering: spordikompleks, majutustingimuste parandamine

Tamsalu linnas kahjuks midagi vaada-ta pole. Ehk ainult Rakke lubjatehase Tamsalu tsehhi lagunevad ahjud, mis on kuuldavasti ainulaadsed Euroopas. Lubjatehas on tõenäoliselt määratud surmale.

Võõrad satuvad siia harva, võib-olla vaid transiitturistid. Praegu külastab kõige rohkem turiste Porkunit, seal asuvat mõisakompleksi ja paemuuseumi. Kindlasti võlub Tamsalu ümbruse loodus, mis on püsinud inimeste poolt rikkumata.

Linna seisukohalt peaks turistide meelisobjektiks saama spordikompleks, kus on mitmekesised võimalused: jõusaal, võimla, ujula, tennise siseväljak. Samuti saab külalisi majutada, olemas on köök. Spordibaasi juurde kuuluvad ka heas korras ja valgustusega suusarajad. Näen linna turismialast tulevikku just spordikeskusega seotuna. Valla ulatuses on Porkunil kindel koht.

Kahjuks ei suuda me külalisele veel pakkuda väärilist majutust. Ometi püüame teha kõik, et spordikompleksis asuvad toad hakkaksid vastama tänapäeva nõuetele.

- turisti kulutatav summa päevas: 20 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 100 kr

- raha kulutamise võimalused: toit, paest suveniirid, paemuuseum, postkaardid, suvel telkimine, paadisõit

- võimalik turismialane investeering: matkamaja

Tamsalu kant peaks meelitama aja-loo-, kultuuri- ja loodushuvilisi turiste. Praegu toimub põhitegevus Porkuni ümber, kus on vana mõisahoone, paemuuseum, rikkumata loodus, karstipiirkond ja ujuvad saared. Tänavu suvel käis muuseumis vähemalt 1700 külastajat.

Porkuniga on seotud palju muistendeid. Neid kuulatakse hoolega. Jaanitulel käiakse vaatamas, kuna meil osatakse rahvariiete ja tantsude-laulude näol hoida traditsiooni. Viime turistid ka Kullenga puukooli ja käbikuivatisse, Tamsalu pagaritöökotta.

Linnas on suur ja heade võimalustega spordihoone, ümbruskonnas saepurutäitega matkarajad. Nii võiks Tamsallu tulla ka spordihuviline, ehkki majutusvõimalused on praegu puudulikud.

Üsna palju käib turismigruppe, aga ka noori eesti peresid, kes on Kanaari saartest tõenäoliselt juba küllastunud. Aktiivsuse ja huviga paistavad silma just isad. Märkimisväärse osa turistidest moodustavad ka Eestis elavad venelased.

Hetkel kuum