SRGIsse kuuluvate reisibüroode kaudu Eestisse tulevate turistide seisukohast muutub lihtsamaks broneerimine, rääkis Wrisi tegevdirektor Erki Urva. SRGI hotelliprogrammiga ühinemise korral on aga Eesti inimestel tema sõnutsi lihtsam saada hotellibroneeringuid kohtades, kus toimuvad suurüritused ja messid ning kus muidu on hotellikohtade arv piiratud. Samuti annab ketiga liitumine reisibüroole võimaluse saada soodsamaid hindu.
Kogu maailmas leviva reisibüroode globaliseerumise suuna kohaselt peavad kõik reisibürood, kes tahavad olla suured, liituma kettidega, põhjendas SRGIga liitumist Urva. Ta märkis, et SRGIga ühinemise üks eesmärk on uute klientide leidmine ning käibe suurendamine. «Loomulikult läheb sellises projektis osalemine midagi maksma ja me tahame selle kuhjaga tagasi saada,» lausus ta. «Kui me kahe miljoni krooni võrra müüki suurendame, on liitumise kulud tasa teenitud,» lisas Urva.
SRG International on maailma suuruselt neljas äriturismikett, Põhjamaades suuruselt teine. SRGIsse kuuluvad teiste hulgas ka Soome suurim reisibüroo Suomen Matkatoimisto ja Taani Maersk Travel. SRGI ühendab üle 30 firma ja 2000 reisibüroo enam kui 8000 töötajaga. SRGI eelmise aasta kogumüük oli üle 6,3 miljardi USA dollari.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Maailma suurimat ärireisibüroode ketti American Express esindava reisibüroo Estravel tegevdirektor Aivo Takis pidas globaalsete kettide tulekut Eestisse positiivseks.
Samas leidis Takis, et globaalse keti mõju tähtsustatakse üle. «Mina hindaksin Estraveli kaheaastase kogemuse põhjal American Expressi firmamärgi osalust meie müügi absoluutkasvus ainult 15% piires,» lausus ta.
Maailma suuruselt teist turismiketti Carlson Wagonlit esindab Eestis Reisibüroo K, suuruselt kolmanda keti BTI esindaja on Hermann Reisid.
Wrisi selle aasta esimese kolme kuu müügimaht 19 miljonit krooni on 30% suurem võrreldes eelmise aasta sama ajaga.