26. juuni 1997 kell 22:00

Kuidas valida telki?

Enne telgi muretsemist tasub mõelda:

- mitu inimest peab telki mahtuma;

- kas hakkate seda seljas tassima, kinnitate rattale või paigutate autosse;

- kui tihti kasutate telki ja millistes kliimatingimustes.

Neile, kes reisivad telgiga paar korda suve jooksul, soovitan turistiklassi kuppeltelki, mida on lihtne püstitada. Kes soovib, et telk kestaks aastaid, peaks arvestama väljaminekuga alates 1300 kroonist. Telgi hind ei sõltu suurusest, vaid kasutamisvõimalustest, kaalust ja pakkimismugavustest.

Turistiklassi telk ei sobi mägedes või talvel kasutamiseks, kuna telgi põhjamaterjal pole külmakindel. Selliseks matkaks sobib harrastusklassi neljasesoonne ca 3kilone telk.

- Jälgi, et telk oleks piisavalt avar! Ühe inimese magamiskohale peaks arvestama 50 cm laiuse ja 2 m pikkuse koha. Automatkajale sobib kõrgem ja mugavam telk, kus saab ka püsti seista (kaal 10 kg).

- Telk peaks olema topeltkatusega, mis kaitseb nii vihma kui niiskuse eest. Hea telk ei lase ka nädal aega järjest vett läbi. Uuri, kas välistelgil on tormikinnitused. Vaata, kuidas asetsevad telgi ventilatsiooniavad.

- Küsi müüjalt garantii- ja hoolduse tingimusi.

- Küsi kaupmehelt, kui suur on telgi veetakistustegur.Turistiklassi telgi puhul peaks see olema vähemalt üle 1000 mm/cm².

- Otsustades eeskojaga telgi kasuks, vaata, et see oleks piisavalt suur. Sinna peaks saama jätta nii jalatsid kui mahtuma vihma korral priimusel süüa tegema.

- Kvaliteetsed turistiklassi telgid kannavad firmamärke Fjällräven, KARRIMOR, McKinley, HALTI jne.

Hetkel kuum