27. august 1997 kell 22:00

NRG meelest äriplaan küps

Lauri sõnul ei ütle NRG koostööst Eesti elektrijaamade erastamiseks mingil juhul ära. «Meie jaoks oleks kõige parem, kui valitsus kiidaks heaks olemasoleva äriplaani,» ütles Lauri. «Kirja lõpus nendime, et äriplaan on valmis ellurakendamiseks.» Lauri sõnul on majandusministrile adresseeritud kiri asjalik ja vastab konkreetselt ning põhjalikult energeetikanõukogu poolt üles tõstetud 14 punktile.

Jaak Leimann on pöördunud NRG Energy poole sooviga saada kommentaare majandusministri juures koos käiva energeetikanõukogu arvamusele, milles soovitati mitte realiseerida ASi Narva Elektrijaamad äriplaani.

Energeetikanõukogu on oma otsuses juhtinud majandusministri tähelepanu elektrihinna tõusule, mis käivitab liiga suure inflatsiooni ja on vastuolus Euroopa Liidu nõuetega, samuti ameeriklaste taotlusele vähendada NRG ja loodava ühisfirma äririski ning väidab, et elektrijamaade väärtus on allahinnatud.

NRG Energy Eesti esindust nõustava advokaadibüroo Kaasik & Co vandeadvokaadi Viktor Kaasiku sõnul rakendavad ameeriklased kõiki võimalusi, et planeeritava ühisettevõtte äriplaan ikkagi vastu võetaks.

Küsimusele, kas ameeriklased on seoses NRG Energy äriplaani võimaliku tagasilükkamisega asunud avaldama survet diplomaatilisi kanaleid pidi, vastas Kaasik, et ta ei kinnita ega lükka seda informatsiooni ümber. «Asi avalikustatakse lähiajal,» väitis ta.

Äripäeva andmetel on peaminister Mart Siimann saanud USA asevälisministrilt kirja, kus väljendatakse lootust, et Eesti ja USA on endiselt huvitatud jätkama omavahel investeerimis- ja kaubandusalast koostööd.

«Meie klient, NRG Energy, on valmis kaotama initsiatiivi pigem ajas, kui selles, et äriplaan lihtsalt tagasi lükatakse,» rääkis Viktor Kaasik. Ta ei välistanud võimalust, et NRG Energy võib soostuda paranduste ja täiendustega ASi Narva Elektrijaamad äriplaanis. Kaasiku andmetel peaks valitsus arutama Narva Elektrijaamade äriplaani 23. septembril.

«Kui näeme, et valitsus vajab otsustamiseks ajapikendust, teeme vastava taotluse,» lausus Kaasik.

Äriplaani järgi saavad Narvas asuvate Balti ja Eesti elektrijaamade omanikeks Eesti Energia ja NRG Energy tütarfirma NRGenerating International B.V., viimasele kuuluks 49% aktsiatest.

Hetkel kuum