14. oktoober 1997 kell 22:00

Valitsus tunnustas Hüvitusfondi heade majandustulemuste eest

Valitsuse hinnangul väärivad Hüvitusfondi (HF) eelmise ja selle aasta esimese poole tulemused positiivset hinnangut, kuid seda tumestavad «viimasel ajal esile kerkinud lood», ütles majandusminister Jaak Leimann pressikonverentsil.

Leimann nimetas riigikontrolli akti, mis tegi fondile mitmeid etteheiteid.

Minister rääkis, et valitsusel on olemas Hüvitusfondi tuleviku kohta mitu versiooni, kuid nii nendele kui riigikontrolli aktile annab valitsus lõpliku hinnangu kolme nädala pärast.

«Valitsus jäi üldiselt Hüvitusfondi tööga rahule,» nentis Leimann.

HFi esimese poolaasta kasum oli 70,7 mln krooni, mis ületas möödunud aasta sama perioodi tulemit 3,5 korda. Aasta kasumiprognoosist 100 mln krooni oli poole aastaga täidetud 70,7%, mistõttu fond suurendas kasumiprognoosi 45 mln krooni võrra.

Riigikontroll süüdistas septembri keskel Hüvitusfondi oma töötajatele kommertspankade kaudu ebaseaduslikus laenu andmises. Hüvitusfond ise eitab laenude andmist.

Riigikontroll märkis, et fond premeeris 1996. a nõukogu esimeest ja liikmeid kümne kuupalga ulatuses, mis ei ole kooskõlas valitsuse korraldusega.

Riigikontroll juhtis tähelepanu ka HFi juhatuse liikmete palgale, mis aprillis koos puhkusekompensatsioonidega ulatus 46 865 kroonini.

HF peaks riigikontrolli soovitusel lõpetama osa oma tütarettevõtete, sh HF Liising, tegevuse, kuna need on kandnud aastaid kahjumit.

Riigikontroll saatis 1996. aasta algusest kuni aprilli lõpuni 1997 toimunud majandustegevuse kontrolli tulemused tutvumiseks fondi nõukogule ja juhatusele.

Riigikontroll edastas Hüvitusfondi kontrollimise tulemused ka rahandusministeeriumile ja maksuametile ning riigikogu rahandus- ja majanduskomisjonile. BNS

Hetkel kuum