28. oktoober 1997 kell 22:00

Kuus kuud kestnud ja 56 miljonit krooni maksma läinud Olümpia hotelli fassaadi renoveerimistööd on lõppenud.

Kuigi eelmise fassaadi ehitusel kasutati välismaiseid materjale ja osaliselt ka välismaist tööjõudu, vajas hoone välisilme siiski värskendamist. Projekti arhitekt oli ka originaalfassaadi juures osalenud Toivo Kallas.

Ehitustööd toimusid 1. aprillist kuni 26. oktoobrini, peatöövõtja oli AS Remet. Ehitus oli keeruline eelkõige hoone kõrgusest tulenevatel põhjustel ja külastajate turvalisuse pärast.

Koos välisilme värskendamisega vahetati välja kõik hotelli aknad, samuti täiendati maja soojustust ning tubade varustatust.

Eemaldati ka kasutult seisnud sild üle Liivalaia tänava. ETA

Kütuse hulgimüüja AS Favora rajab Tartusse esimese pesutänavaga ja kahe selvepesu halliga autode pesukeskuse.

«Objekti kogumaksumus on kaheksa miljonit krooni, millest ehitusele kulub 5,3 ja sisseseadele 2,7 miljonit krooni,» ütles Favora omanik Aivo Pärn Raadio Tartule.

Pesukeskuse ehituskonkursi võitis firma Rand ja Tuulberg, kes alustab töödega järgmisel nädalal.

Novembri algusel avab Favora bensiinijaama Kernus ning tahab tänavu alustada ka Tartu Riia mäe tankla ehitust, lisas Pärn. BNS

Tartu linn hakkab ehitama Emajõe-äärsesse parki Hugo Treffneri gümnaasiumi uut hoonet, seni pole veel teada maja ehituse rahastaja.

Uue koolimaja ehitust on lubanud toetada valitsus, järgmise aasta riigieelarve projektis pole selleks aga raha ette nähtud, kirjutas teisipäeval Postimees.

Ehitus läheks maksma umbes 40 miljonit krooni.BNS

EMV kontserni selle aasta üheksa kuu konsolideeritud netokäive oli 325,4 miljonit krooni ja puhaskasum 19,3 miljonit krooni, ettevõtte III kvartali puhaskasum oli 10,3 miljonit krooni.

Möödunud aastal oli ettevõtte 9 kuu realiseerimise netokäive 247,6 miljonit ja puhaskasum 11,7 miljonit krooni.

Suurima osa kontserni käibest andsid selle aasta 9 kuu jooksul AS EMV ja AS EMV Soilmec, vastavalt 300,3 miljonit ja 22,5 miljonit krooni. ETA

Hetkel kuum