7. detsember 1997 kell 22:00

Huvi keskmes on pangasektor

Aktsiate hinnad tegid Tallinna börsil reedel kiire hüppe üles. Tõusu vedajad olid taas põhinimekirja pangaaktsiad. Maaklerid väitsid Reutersile, et hindu suruvad üles ka elavalt börsil tegutsevad kohalikud turutegijad. Maaklerite sõnul on tõusutrend praegu päris tugev ja võimalikest korrektsioonidest hoolimata peaks see jätkuma.

Viimasel ajal ongi järjest süvenenud tendents, et investorite tähelepanu jätkub peaasjalikult vaid viie suurema panga aktsiatele -- reedel andsid need viis aktsiat 97,5% börsisüsteemi käibest ja 89% tehingutest. Põhjuseks on ilmselt nii kohalike kui välisinvestorite lootus, et just likviidsemad ja enamkaubeldavad aktsiad, mis novembris kõige rohkem kaotasid, annavad pikemas perspektiivis suurimat tulu.

Tähelepanu keskmes püsiva pangasektori edukaimad olid reedel Hansapank (päevane tõus 9,6%) ja Hoiupank (+8,6%). Väljaspool pangasektorit tegid suurima muutuse ESS (tõusis 31,3%) ja Viru Rand (-28,2%). Mõlema aktsia puhul põhjustas suure muutuse ülisuur spread ehk ostu- ja müügihinna vahe. ESSi aktsiaga kaubeldi reede õhtul 24protsendise ja Viru Ranna aktsiaga 28protsendise spreadiga.

Hetkel kuum