11. märts 1998 kell 22:00

Börsile minek lükkub aasta edasi

ASi Eesti Gaas peadirektori Aarne Saare sõnul ei saa ettevõte sellel aastal aktsiaid Tallinna börsil noteerida, sest möödunud aasta majandustulemuseks kujunes nelja miljoni krooni suurune kahjum.

«Tänase börsireeglistiku järgi peab põhinimekirjas noteeritav ettevõte olema eelmise aasta majandustulemustega kasumis,» ütles Saar BNSile. «Meil aga veel kasumit näidata ei ole ja ma kardan, et see võib noteerimisel takistuseks saada.»

Saare sõnul tuleb kaaluda Eesti Gaasi aktsiate noteerimist börsil uuesti ilmselt järgmisel aastal. Eesti Gaas tahab tänavu kahjumist välja tulla ning lõpetada aasta 18 miljoni kroonise kasumiga. Algselt kavandas Eesti Gaas börsile minekut selle aasta suve alguses.

Eesti Gaasi juhatus teeb 2. aprillil toimuvale nõukogu koosolekule ettepaneku suurendada firma aktsiakapitali fondiemissiooni teel seniselt 38,8 miljonilt kroonilt 116,4 miljonile kroonile.

«Juhatus pakub välja fondiemissiooni tähtajaks 23.--24. aprilli. Eks omanikud otsustavad kas, kui suures mahus ja millal emissioon läbi viiakse,» rääkis Saar.

Tema sõnul kolmekordistub emissiooniga firma aktsiate arv ning seniste omanike osalus jääb protsendiliselt samaks.

«Riigi kätte jäävate Eesti Gaasi aktsiate arv sõltub sellest, mis ajaks õnnestub erastamisagentuuril lõpetada läbirääkimised 17 protsendi aktsiate müügi üle Ruhrgasile ja Gazpromile,» selgitas Saar.

Valitsus on teatanud kavatsusest müüa sellel aastal Eesti Gaasis ka ülejäänud 10protsendiline osalus, mis tõenäoliselt müüakse 50 protsendi ulatuses EVPde eest. BNS

Hetkel kuum