26. märts 1998 kell 22:00

Tallinna kunstihoones

Rotermanni soolalaos

prantsuse uusima kunsti näitus

avatud kuni 21. aprillini

Meie kahes juhtivas näitusesaalis on väljas ulatuslik ja kõrgetasemeline uusima prantsuse kunsti näitus, mis on koondatud pealkirja alla «Kujundid, objektid ja stseenid». Eelmine suurem prantsuse kunsti näitus oli Eestis koguni 60 aastat tagasi!

Prantsuse kultuuriata?ee kinnitusel ei saa näitust seostada mingi kindla prantsuse moodsa kunsti suunaga. See esindab Prantsusmaad mitmekesisuses ja individuaalsuses.

Näitusel esindatud kunstnike -- Michel Aubry, Elizabeth Ballet, Pierre ja Fabrice Hybert -- teoseid eksponeeritakse ka Pariisi moodsa kunsti muuseumis.

Kahetunnine «?aakal» on film neile, kes armastavad kinolinal vaadata seiklusi, tagaajamist ja ohtlikke mänge.

Film on vändatud Frederick Forsythe' i menuromaani «?aakali päev» järgi ning osades on Bruce Willis (palgamõrtsukas), Sidney Piotier, Richard Gere jt. Linateose operaator on Karl Walter Lindenlaub, kelle tööd tunnevad need, kes nägid «Iseseisvuspäeva».

Rahvusvahelised kõrilõikajad palkavad USA kõrget riigiametnikku tapma halastamatu palgamõrtsuka, kellest pole teada muud, kui hüüdnimi ?aakal. Tellimustöö hind on 70 miljonit dollarit. Algab ajujaht, mille lõpuleviimiseks on aega vaid loetud päevad.

Sel nädalavahetusel toimuvad järjekordsed kontserdid ooperisarjast «Juhid ja jumalad», mille idee ja teostus tuleb Eesti Filharmoonia kammerkoorilt ja Tallinna kammerorkestrilt Tõnu Kaljuste juhatusel. Eelmiste kontsertide külastatavus on tõestanud, et tegemist on suurepärase ja väga professionaalse ettevõtmisega.

Seekord kantakse ette Georg Friedrich Händeli «Saul». Solistid-osatäitjad on Uku Joller, Mati Turi, Stephen Wallace, Kaia Urb jt.

Juba mõnda aega on Estonia publikut rõõmustanud Neeme Kuninga lavastatud G. Puccini kaks lühiooperit «Mantel» ja «Gianni Schicchi», mille muudab terviklikuks kolmikuks täna õhtul esietenduv «Õde Angelica», lugu rõõmsameelsest nunnast. Nimiosas on kaunihäälne sopran, leedulanna Asta Krik?ciunaite.

Hetkel kuum