1. aprill 1998 kell 22:00

Uhke elamu sõjaväelastele

Tegevsõduritele eluaseme leidmisega hädas olnud kaitseministeerium korraldas eelmise aasta lõpul konkursi umbes 70 korteri leidmiseks Tallinnas. Kuuest pakkumusest osutus soodsaimaks OÜ Strongler oma, kes pakkus sobivaks hooneks ASile Arrow kuulunud pooleliolevat luksuselamut Tallinnas Maleva tänavas. Korterite hinnaks pakuti umbes 6500 krooni ruutmeetri eest.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmanni kinnitusel müüs Eesti Pank Sotsiaalpanga pankrotistumise järel keskpanga kätte sattunud ASi Arrow aktsiad eelmise aasta sügisel Ühispanga kinnisvarabüroole Rime Kinnisvara.

Rime Kinnisvara ASi tegevdirektor Aivar Aigro ütleb, et summat, mille eest ASi Arrow aktsiad osteti, ta ei ütle, sest puudub vastav kokkulepe Eesti Pangaga. «Iseenesest ei saa öelda, et see number väga suur oleks, ja see ei oma ka selle tehingu juures suurt tähtsust,» väidab Aigro.

Tänaseks on ASi Arrow aktsiad Aigro kinnitusel edasi müüdud OÜ-le Naurako. Ostja on Äripäeva andmetel riiulifirma.

Eelmise aasta septembris-oktoobris müüdi ASile Arrow kuulunud maja riiulifirmale Strongler. «Müügist saadud raha kandis Arrow meile üle ja Ühispangal rohkem nõudeid selles osas pole,» räägib Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja kohusetäitja Guido Gritsenko. Ühispank omandas nõude ASi Arrow vastu pärast Põhja-Eesti Panga liitmist, kellele oli hoone Sotsiaalpanga hingusele mineku järel panditud.

OÜ Strongler esindaja, Aare Raigi advokaadibüroos töötav Marko Kaevando kinnitab, et hoone eest maksti 27,5 miljonit krooni. Keda ta Strongleri kaudu kinnisvaraprojektis esindab, keeldub Kaevando ütlema. Ta vihjab, et esindatav on seotud Rime Kinnisvaraga, seega ka Ühispangaga. Ühispanga osalusele maja omanikeringis viitab ka panga liisingufirma Ühisliisingu kaasamine korterite vahendamisse kaitseministeeriumile.

Kaitseministeeriumi esindaja Ahto Paju on korterite tehingu suhtes kidakeelne , viidates konfidentsiaalsusele.

Maleva tänava majas on 9500 m² pinda, millest korterid moodustavad umbes poole. Algselt üle saja ruutmeetri suurustena ja läbi kahe korruse projekteeritud korterid ehitatakse ümber ca 70 m² suurusteks. Marko Kaevando ütleb, et augustiks peab maja valmis saama, ühe trepikoja jagu kortereid tahetakse sõjaväelastele üle anda võidupühaks juunis.

Hetkel kuum