12. aprill 1998 kell 22:00

Eesti Põlevkivi prognoosib kahjumit

Eesti Põlevkivi finantsdirektor Vello Tohver rääkis, et kui möödunud aasta esimese kolme kuuga müüs Eesti Põlevkivi 4,4 miljonit tonni põlevkivi, siis käesoleva aasta esimesel kvartalil müüdi põlevkivi umbes 4,1 miljonit tonni.

Ettevõtte käive oli aga möödunud aasta esimesel kolmel kuul 393 miljonit krooni, selle aasta kolme kuu käive oli 449 miljonit krooni.

Tohveri sõnul tuleneb käibe ja tootmismahu suhe sellest, et põlevkivi hind on võrreldes möödunud aastaga muutunud.

Möödunud aasta esimeses kvartalis oli põlevkivi tonni hind veel keskmiselt 85 krooni, siis sellel aastal on põlevkivi tonni hind keskmiselt 106 krooni.

Põlevkivi tarbimise vähenemise olulisemaks põhjuseks on Tohvri sõnul tänavune soe talv. Ta ütles, et praeguseks on Eesti Põlevkivi saanud umbes 10 mln krooni kasumit. Kuid et suvekuudel müüakse põlevkivi kaks korda vähem, pöördub nüüdne kasum kahjumiks. Tohver rääkis, et ka aasta lõpuks peaks ettevõte olema väikeses kahjumis, ehkki septembris on oodata põlevkivi hinna järjekordset tõusu. Praegu töötab Eesti Põlevkivis ligi 8300 inimest. Mullu samal ajal oli ettevõttes 633 töötajat rohkem.

Hetkel kuum