4. mai 1998 kell 22:00

EMV ja Merko ühinemine jääb ära

EMV tuumikinvestorit Baltic Republic Fundi esindava Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp ütles, et kirjalik kokkulepe on saavutatud 18 suurema aktsionäriga.

Raudsepp märkis, et on olemas risk, et mõned allkirja andnud aktsionärid ei pea kokkuleppest kinni ning mõtlevad viimasel hetkel ümber, kuid see ei tohiks lõpptulemust muuta. Peale allkirjade kogumise on sõlmitud ka siduvamad juriidilised kokkulepped.

Allkirjadega kinnitatud kokkulepe oli Hansa Investmentsil kavas ette lugeda ka eelmisel neljapäeval toimuma pidanud aktsionäride üldkoosolekul.

Hansa Investments on oma osaluse suurendamiseks ostnud aktsiad juurde ka turult. Raudsepp lausus, et turul on praegu päris palju müüjaid. «EMV aktsionäride hulgas on palju väikeaktsionäre, kes on segaduses ning eelistavad 49 protsendi sisse jäämise riski asemel aktsiaid müüa,» selgitas ta.

Eile langes EMV aktsia börsi sulgemise hetkeks 5,7 protsenti, 46,9 kroonini.

Raudsepa ütlusel käivad praegu aktiivsed läbirääkimised uue juhatuse moodustamise üle. Juriidiliselt algavad uue juhatuse esimehe Jaanus Otsa ametlikud volitused alates äriregistrisse tehtud kandest, mis võtab veel nädal aega.

Raudsepp kinnitas, et uued juhatuse liikmed ei ole seotud Hansa Investmentsiga. Ta ei kinnitanud ega lükanud ümber, et läbirääkimisi on peetud Martti Siimanniga, kes varem töötas Tallinna Pangas.

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon trahvis EMV ja Merko Ehitust 5000 krooniga, sest ettevõtted olid ühinemismemorandumis jaganud aktsionäridele eksitavat informatsiooni.

Hetkel kuum