20. mai 1998 kell 22:00

Motell loodab turistide arvu suurenemist

Kolm ja pool aastat tagasi 9 pesemisvõimaluseta toaga alustanud Rehe motell on end pidevalt laiendanud. Tänaseks saab külastajaid majutada 23 mugavustega toas ja kahes saunaga sviidis. Motellil on valmimas uus korpus, kuhu tuleb 22 tuba ja 4 saunaga numbrit, konverentsisaal 60 inimesele, söögituba 200-le, 450m² baar ning basseini ja avara eesruumiga saun.

«Alustasin mullu uue osa ehitamist, sest vanas pooles jäi köök väikeseks,» märkis Rehe motelli omanik Allan Unt. Suuremat ja tantsimisvõimalusega baari rajama innustas teda see, et motellis peatuvad grupid viivad palju raha Tartusse, sest kohapeal pole pidutsemispinda.

«Jätan rahapuudusel esialgu uue osa kolmanda korruse välja ehitamata, kuid katuse ja välisviimistluse tahaks küll sügiseks valmis saada,» selgitas Unt. Tulevikuplaanides näeb ta motelli juures tenniseväljakuid ja purskkaevudega veesilma nende juures ning laste mänguväljakut.

Tartus on nagu Rehe motell linna servas ka Kantri ja Ihaste hotellid, kes end siiski Rehe konkurentideks ei pea.

«Oleme eeskätt konverentsihotell ja teenuse kvaliteedilt ei saa Ihaste hotelli ja meid Rehega võrrelda,» märkis Kantri üks omanik Jüri Järviste. Tema sõnul oli Kantri hotelli täituvus mullu 53% ja praegu ca 70%.

«Meil on kolmetärnihotell ja konkureerime eeskätt Taru hotelliga, mitte Rehe motelliga,» ütles Ihaste hotelli juhataja Pille Uiga. Ihaste hotelli keskmine täituvus on 50%.

Taru hotelli peaadministraator Iris Allorg märkis, et turismifirmad on küll ennustanud Tartule turistide arvu suurenemist, kuid mingeid märke sellest veel pole.

Tartu esinduslikuma hotelli Barclay juhataja Urmas Uustal ei prognoosi turistide arvu kasvu ja peab Rehe motelli omaniku optimismi põhjendamatuks.

Hetkel kuum