• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  AS Eesti Kindlustus ja Viru Kinnisvara Arendamise OÜ tunnistasid ASi Kindlustuskonsultant müügitehingu kehtetuks, sest sellest tehingust ei teavitatud kõiki Eesti Kindlustuse nõukogu liikmeid.
  Kindlustuskonsultandi aktsiate müügi tunnistasid õigustühiseks nii Eesti Kindlustuse juhatuse liige Mart Einpalu ja Viru Kinnisvara Arendamise OÜ juhatuse liige Ain Kabal kui ka ettevõtte müüki korraldanud Eesti Kindlustuse endine juhatuse esimees Ivar Virkus, teatas Hansapank.
  Kõiki nõukogu liikmeid ei teavitatud 20. märtsil toimunud Eesti Kindlustuse nõukogu koosolekust, kus otsustati nõustuda tütarfirma aktsiate müügiga, ütles Hansapanga ökonomist Mart Tõevere. BNS
  Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ootab politseilt efektiivsemat tegutsemist Hoiupanga Daiwa afääri süüdlaste väljaselgitamisel.
  «Seda, kes on süüdlased ja kas nendega on plaanis midagi ette võtta, küsige siseministeeriumist,» ütles Mõis. «Hansapanga asi pole uurimisega tegelda.»
  Hansapanga juht tõdes, et ehkki kõik endise Hoiupanga tegevjuhtkonda kuulunud Daiwa tehingu osalised on tänaseks oma töökoha kaotanud, ei tähenda see, et rohkem süüdlasi ei või olla. BNS
  Tallinna börsil jätkus eile aktsiahindade langus.
  Beeta Kapitali maakleri Denis Kolomenski sõnul püsis kauplemine neljapäeval taas loid. «Ma ei usu, et olulist elavnemist lähemal ajal tuleks,» märkis ta.
  Kõige rohkem odavnes päevaga Viru Ranna aktsia, mis kaotas kümnendiku kolmapäevasest sulgemishinnast ja lõpetas päeva üheksa krooni tasemel.
  Pankadest kaotas enim --2,5% -- Hansapanga aktsia, mille sulgemishinnaks jäi 58,75 krooni. BNS
  Soome suurim pank MeritaNordbanken on huvitatud Leedu Zemes Ukio erastamisest, kirjutas eilne Kauppalehti.
  MeritaNordbankeni juhatuse liige Carl-Johan Granvik ütles, et Merita on üks neljast pangast, kellelt Leedu riik ootab ostupakkumist.
  Samas ütles Granvik, et konkreetset pakkumust ei ole pank veel teinud.
  MeritaNordbankeniga võrreldes on Zemes Ukio üsna väike pank. BNS
  Ehkki Eesti Ekspressi Investeeringute ASi hallatav investeerimisfond on likvideerimisel, jätkab ettevõte ise tegevust peamiselt väärtpaberivahendusteenuseid pakkudes.
  Ettevõtte üks omanik Hans H. Luik kinnitas, et kuigi Eesti Ekspressi Investeerimisfond 1 lõpetab, jätkab EE Investeeringute AS tegevust.
  «EE Investeeringud on loomulikult väga ootusrikkalt valmis investeerima,» rääkis Luik. «Meil on üks klient praegu nõus panema turule näiteks 0,75 miljonit dollarit ja ootab ainult, millal tuleb börsil n-ö all time lowBNS
  Arvutitootja PCT Group avas kolmapäeval Riias esinduse eesmärgiga arendada senisest aktiivsemat tegevust Läti arvutiturul.
  PCT Riga L.L.C. põhitegevuseks on PCT kaubamärgi esindamine ja Pennu arvutite müük Läti turul, tagades ka arvutite hoolduse ja garantiiremondi, ütles PCT Groupi arendusdirektor Lembit Abileid.
  Seni müüs PCT oma arvuteid Lätis erinevate kohalike edasimüüjate vahendusel. BNS
  Teede- ja sideminister Raivo Vare ütles, et läbirääkimised Tallinna lennujaama rekonstrueerimise rahastajate ja ehitajaga on lõpusirgel ning tööd algavad plaanikohaselt augusti keskel.
  «Ma usun, et mingeid takistusi enam ei tule ja hiljemalt 14. augustil kirjutatakse leping ehitajaga alla,» rääkis Vare.
  Senistel andmetel on ASi Tallinna Lennujaam nõukogu ja juhatus langetanud oma valiku ASi EMV kasuks, kes ehitas ka lennujaama 35 miljonit krooni maksnud uue kaubaterminaali ning sai 10,8 miljoni kroonise lepingu vana kaubaterminaali ümberehitamiseks ajutiseks reisiterminaaliks. BNS
  Väärtpaberiinspektsioon registreeris kolmapäeval Beeta Kapitali Ida-Euroopa Intressifondi (BKIEIF) emissiooni.
  Loodav fond mitmekesistab Beeta Kapitali pakutavaid tooteid ja võimaldab klientidel investeerida Ida-Euroopa riikide võlakirjaturgudele, ütles Beeta Kapitali juhatuse esimees Mart Veskimägi.
  Esialgu koondab uus fond peatähelepanu Eesti, Vene, Ukraina ning Läti ja Leedu turgudele. Jooksvalt jälgitakse ka teisi turge, märkis ta. BNS
  Ehitusfirmade FCM ning Kogeri & Sumbergi Grupp juhatused ning firmade ühinemiskomisjon esitavad firmade aktsionäride erakorralisetele üldkoosolekutele ettepaneku kinnitada ühinenud firma uueks ärinimeks aktsiaselts FKSM.
  Nimevaliku juures lähtuti vajadusest säilitada seos seniste kaubamärkidega, kuid leida uuele, võrdsetel alustel moodustatud kogu Balti turul tegutsema hakkavale ehitusfirmale sobiv ärinimi.
  Ühinemise üle lõpliku otsuse langetav Kogeri & Sumbergi Grupi aktsionäride erakorraline üldkoosolek toimub reedel, 7. augustil ja FCMi aktsionäride erakorraline üldkoosolek laupäeval, 8. augustil.
  Kogeri & Sumbergi Grupi poolaasta konsolideeritud ja auditeerimata netokäive oli 209,1 mln krooni ja puhaskasum 4,5 mln krooni. FCMi kuue kuu realiseerimise netokäive oli 151,4 mln krooni ja puhaskasum 5,6 mln krooni.
  Ehitusfirmad FCM ning Kogeri & Sumbergi Grupp kirjutasid 30. juunil alla notariaalsele ühinemislepingule, mille kohaselt luuakse Kogeri & Sumbergi ning FCMi baasil uus Eesti juhtiv ehitusfirma. Ettevõtete aktsionärid jõudsid kokkuleppele olulistes küsimustes. ÄP
  Ühinevad arvutifirmad Microlink ja Astrodata alustasid augustis arvutite kokkupanekut ühises arvutitehases.
  «Kahe tootmise üleviimine ühte tehasesse ei olnud kerge ülesanne, sest tooted ja infosüsteemid olid suhteliselt erinevad,» ütles Microlinki juhatuse esimees Allan Martinson. «Ometi õnnestus see suuremate tagasilöökideta.»
  Microlinki Arvutite ASile kuuluvas tehases töötab 20 inimest ning ta suudab toota 3000 arvutit kuus. Tehas toodab nii Microlinki kui Astro kaubamärgiga arvuteid. BNS
  Sügisest on Eestil Moskvas uus kaubandusesindaja, Anne Hansbergi vahetab välja Anne Marjapuu.
  Praegune Eesti kaubandusesindaja Venemaal Anne Hansberg teatas, et Marjapuu asub ametisse 1. septembril. Praegu töötab ta Eesti majandusministeeriumi personaliosakonna juhatajana.
  Hansberg alustas tööd Moskvas 15. augustil 1996. Ta oli esimene Eesti kaubandusesindaja Venemaal pärast iseseisvuse taastamist. Sügisel naaseb Hansberg tööle majandusministeeriumi välismajandussuhete osakonda. BNS
  Keskkonnafondi nõukogu kinnitas kolmapäeval fondi uueks tegevdirektoriks endise kultuurifondi tegevdirektori Jossif Eidelkindi.
  «Tegemist on inimesega, kellel peaks olema kogemusi sellel tööl,» ütles keskkonnafondi nõukogu esimees Peeter Sooväli.
  Keskkonnafondi laekub tänavu umbes 155 miljonit krooni.
  Keskkonnafondile on ette nähtud 5 protsenti erastamisest laekuvast rahast. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Eva Truuverk: Eestist võiks saada rohepöörde Silicon Valley
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
Börs: Dow Jones tõusis kaheksa kuu kiireimas tempos
USA aktsiaturgudel oli neljapäeval korralik tõus ning investorid kasutasid omikronitüve murest tekkinud langust ostmiseks, vahendab Reuters.
USA aktsiaturgudel oli neljapäeval korralik tõus ning investorid kasutasid omikronitüve murest tekkinud langust ostmiseks, vahendab Reuters.
Volkswageni autotarkvaraettevõte muudab oma äristrateegiat Eestis
Volkswagen Grupi tarkvaraalaseid kompetentse koondav ettevõte CARIAD SE muudab oma strateegiat ja äritegevuse fookust Eestis. Selle tulemusel hakkab CARIAD Estonia haldama kõiki ettevõtte rahvusvahelisi tütarettevõtteid.
Volkswagen Grupi tarkvaraalaseid kompetentse koondav ettevõte CARIAD SE muudab oma strateegiat ja äritegevuse fookust Eestis. Selle tulemusel hakkab CARIAD Estonia haldama kõiki ettevõtte rahvusvahelisi tütarettevõtteid.
Madis Toomsalu võimalikust kriisist kinnisvaras: juba tasub karta
„Juba tasub karta,“ ütles LHV Grupi juht Madis Toomsalu kinnisvaraturult terendavaid kriisimärke hinnates. Eelmine kinnisvarakriis tema sõnul küll ei kordu, kuid märke uue krahhini viivast on turul küll.
„Juba tasub karta,“ ütles LHV Grupi juht Madis Toomsalu kinnisvaraturult terendavaid kriisimärke hinnates. Eelmine kinnisvarakriis tema sõnul küll ei kordu, kuid märke uue krahhini viivast on turul küll.