• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  ASi Tallinna Farmaatsiatehas nõukogu otsustas efektiivsuse tõstmiseks ja kulude kokkuhoiuks koondada neljandas kvartalis 85 töötajat.
  Kulude kokkuhoiu programm viiakse ellu etapiviisiliselt neljanda kvartali jooksul, ütles farmaatsiatehase juhataja Arno Kaseniit.
  Kaseniidu sõnul läheb programmi esimeses etapis tehase ampullijaoskond üle ühevahetuselisele tööle, millega seoses koondatakse 34 töötajat. Ülejäänud 21 töölise ja 30 teenistuja koondamine toimub vastavalt ettevõtte majandustegevuse optimeerimise kavale.
  Praegu töötab Tallinna farmaatsiatehases ligi 300 töötajat. BNS
  Eesti delegatsiooni juht läbirääkimistel kaubandusorganisatsiooniga WTO Clyde Kull loodab, et formaalsed kõnelused WTOga ühinemiseks suudetakse lõpetada selle aasta jooksul.
  Septembri lõpus sõidab Eesti delegatsioon Genfi kahepoolsetele kohtumistele maadega, kellega pole läbirääkimisi veel lõpetatud, sõnas Kull.
  «Oktoobri lõpus või novembri alguses sooviksime saada kokku Eesti ja WTO mitmepoolse töögrupi,» lausus Kull.
  Kulli sõnul sõltub töögrupi kokkukutsumine sellest, kas Eestil on kahepoolsed läbirääkimised lõpetatud või mitte.
  WTO peadirektor Renato Ruggiero ütles kolmapäeval Helsingis, et läbirääkimised Eesti ja teiste Balti riikidega kulgevad kiiresti ning peaksid lähima paari kuu jooksul lõpule jõudma. BNS
  ASi Tallinna Vesi nõukogu vähendas teisipäeval käesoleva aasta kasumiprognoosi 20 protsendi võrra 110 miljonile kroonile.
  Ettevõtte nõukogu kärpis ka kümnendiku võrra kulutusi palgafondile.
  Aasta alguses prognoosis Tallinna Vesi selle aasta kasumiks 137 miljonit krooni. Palgafondile eraldati tänavuse aasta linnaeelarves 77 miljonit krooni, nõukogu otsusega ei ületa eraldused nüüd 70 mln krooni. BNS
  ASi Rakvere Lihakombinaat tütarfirma Rigas Miesnieksi aktsionärid valisid eile uue nõukogu, mille esimeheks sai Rakvere kombinaadi esindaja Peeter Maspanov.
  Rigas Miesnieks on Läti suurim lihatööstus. BNS
  Välisminister Toomas Hendrik Ilves kutsus Washingtonis USA kaubandus- ja tööstuskoja korraldatud konverentsil Ameerika ettevõtjaid Eestisse investeerima.
  «Iga täna tehtud investeering Eestisse muutub peagi investeeringuks Euroopa Liidu siseturul,» sõnas Ilves.
  Välisministri sõnul on Ameerika investoritel praegu õige aeg Eestisse investeerida, sest Eesti on avatud ja liberaalse majanduse ning strateegiliselt hea positsiooniga suurepärane platvorm investoritele, kes soovivad minna Euroopa turule.
  Euroopa Liidu laienemist ja Ameerika Ühendriikide ärihuve käsitlevast konverentsist võtsid osa Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimisi alustanud riikide esindajad ja USA kaubandus-tööstuskoja liikmed, sealhulgas firmade Xerox, General Electric, Philip Morris ja teiste Ameerika suurettevõtete esindajad.
  Konverentsi eesmärk oli tutvustada Euroopa Liiduga liitumise protsessi strateegiat ja mõju vastavate maade majanduskeskkonnale ning selle läbi avanevaid investeeringute ja kaubandussuhete edasise arendamise võimalusi. BNS
  AS Eesti Ehitus ja AS Estonian Air sõlmisid lepingu äriklassi ootesaali ehitamiseks Tallinna lennujaama ajutise reisiterminaali juurde.
  «See on lisajuurdeehitus, mille Estonian Air ehitab omavahenditest,» ütles lennufirma asepresidendi abi Raimond Made. Juurdeehituse maksumust Made avaldada ei soovinud.
  Made sõnul valmib äriklassi ootesaal oktoobri lõpuks ja on mõeldud esialgu ainult Estonian Airi äriklassi reisijatele. Ta ei välistanud, et ka teised Tallinna lennujaamas opereerivad lennufirmad hakkavad uut ootesaali kasutama. BNS
  Valitsus arvab järgmisel nädalal riigivara registrist välja seni riigile kuuluva kolmandiku kaubandusettevõtte Estimpeks aktsiatest, et need erastada.
  Riigil pole majandusminister Jaak Leimanni sõnul vaja säilitada vähemusosalust üheski tavalises ettevõttes. Estimpeks tulnuks tavalise kaubandusfirmana erastada esimeste hulgas, ütles ta.
  Riigil on Estimpeksis säilinud 32,3protsendiline osalus, mille saab müüa pärast aktsiate riigivararegistrist välja arvamist. BNS
  Svenska Handelsbankeni Balti ekspert Bo Kragh ütles, et aastavahetuse ja riigikogu valimiste vahelisel perioodil on võimalik Eesti krooni vastaste spekulatsioonide teke.
  «Pärast Teist maailmasõda on rahvusliku valuuta rünnakutele tavaliselt eelnenud dramaatiline langus börsil,» ütles Kragh.
  Lisaks on Eestil Kraghi sõnul jätkuvalt probleeme väliskaubanduse puudujäägiga. Samuti avaldab Eestile mõju Venemaa kriis.
  Rootsi ajalehele Uppsala Nya Tidning antud intervjuus nimetas Kragh võimalikuks kroonivastaste spekulatsioonide ajaks uusaasta ja valimiste vahelist perioodi.
  Kroonivastaste meetmete ettevõtmist võib Kraghi sõnul täheldada, jälgides krooni lühiajaliste intressimäärade kiiret tõusu poole aasta jooksul.
  Kragh lisas, et eestlased on nõus tegema järeleandmisi küll rahateenimise osas, kuid krooni ja Saksa marga kursi suhtes ollakse kangekaelsed. BNS
  Pankrotistunud Maapanga kliendid saavad oma nõudeõigusest riigi kasuks loobuda ja panka kinnijäänud raha Ühispanga kontoritest kätte kuni 25. septembrini.
  Raha on kätte saanud kaks kolmandikku Maapanga hoiustajatest, kuid üle 20 000 üksikisiku ja firma ei ole veel oma raha vastu huvi tundnud, ütles Ühispanga osakonnajuhataja asetäitja Margus Arm.
  Omanikku ootab umbes 20 miljonit krooni, ütles Arm.
  Tema sõnul tuleb raha kättesaamiseks Ühispanga kontoris alla kirjutada valitsuse kasuks nõude loovutamise leping.
  25. septembri järel saavad hoiustajatest Maapanga võlausaldajad. Pankrotipessa tagastatud raha kättesaamine on problemaatiline. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Säästkem energiat taastuvenergiale
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Valge Maja hoiatab järgmise finantskriisi eest
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Venemaal algas AstraZeneca vaktsiini tootmine
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Krüptopüramiidi looja pandi USAs 7,5 aastaks vangi
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.