20. september 1998 kell 22:00

Hansapank pidas plaane

Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv ütles laupäeval pärast koosoleku lõppu Helsingis, et aktsionäride üldkoosolekule esitatakse kahe punktiga päevakord -- aktsiakapitali suurendamine ning nõukogu liikmete valimine. «Ilmselt saab nõukogu juurde kaks liiget Swedbankist,» ütles ta.

Aktsiakapitali tahetakse suurendada varem kokkulepitult 14,7 mln aktsia võrra.

«Samuti tegime otsuse, mis neljapäevaselt koosolekult välja jäi -- valisime nõukogu aseesimeesteks Swedbanki asepresidendi Lars-Olof Ödlundi ning Jonathan Harfieldi EBRDst,» ütles Tamjärv. Enne nõukogul aseesimehi polnud.

Tamjärve sõnul oli strateegiakoosoleku esimeseks eesmärgiks tutvustada Hansapanga juhatust nõukogule. «Teine oli see, et septembris töötatakse alati välja järgmise aasta kava, mis pannakse täielikult paika enne aasta lõppu,» lisas ta.

Tamjärve sõnul Hansapanga töös järske pöördeid ette näha pole. «Arutasime jae- ja korporatiivpanganduse ning Läti ja Leedu pangandusega seotud küsimusi,» rääkis ta. Tamjärve sõnul on Leedus pangandustegevuse algus viibinud kapitali puudumise tõttu, kuid ligi poolteist miljardit krooni, mis emissioonist laekub, peaks protsessi kiirendama.

Küsimusele, kas viimastel nädalatel osalust Hansapangas ligi viiendikuni suurendanud Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) on unustatud, vastas Tamjärv eitavalt. «Emissioonis osalemise pakkumust nad minu teada teinud pole,» lisas ta.

«Aeg on dramatism Hansapangaga seonduvalt maha võtta, koostöö jätkub kõigiga,» ütles Tamjärv veel.

Swedbank tegi kolmapäeval Hansapangale ettepaneku teha emissioon eelismärkimisõigusega, garanteerides emissiooni 100 krooniga aktsialt. Plaani kiitis heaks nii Hansapanga juhatus kui ka nõukogu. Algne kava korraldada emissiooni ostmiseks oksjon jäeti Swedbanki ettepanekul ära.

Swedbanki põhikonkurent Rootsis ja Hansapanga omanikeringis, SEB, on seni keeldunud kommentaaridest Swedbanki kava kohta.

Hetkel kuum